Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 problem z klimatyzacją


skibini

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie chłodzi klima w mojej b6 awx 2002r. Sprawa wygląda następująco. Czynnik jest. Błędów brak. Wiatrak od klimy nie chodzi ale na teście wiatraków włącza się. Mój spec od klimy stwierdził, że sprężarka się zatarła bo ciśnienie wynosi tylko 4 bary. Dziwi mnie tylko jedna rzecz - czy przy zatartej sprężarce nie powinno zerwać sprzęgła ? Bo wg mechanika sprzęgło całe. Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być też uszkodzony zawór N280 w sprężarce.

można odciągnąć czynnik i wyciągnąć dyszę rozprężną i zweryfikować jej stan. Jeśli syf i brudno to kompresor na 99% zatarty (zatarty nie zawsze oznacza że sprzęgło jest zerwane) jeśli czysto to warto zweryfikować czy N280 działa prawidłowo. najpierw jednak warto zrobić odczyt bloków pomiarowych 001, 002 na niepracującym silniku plus logi 001, 009 i 010 na pracującym z klimą na LO i nawiewem na maxa przez kratki w desce. przy okazji można mieć wpięte manometry do portów serwisowych (jeśli robi to klimiarz) i obserwować co się dzieje na manometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytałem te grupy (niestety tylko taki sprzęt był pod ręką). Fotki poniżej. Co o tym myślicie ? 

20210408_175759.jpg

20210408_175729.jpg

20210408_175813.jpg

20210408_175945.jpg

20210408_175917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...