Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekłamany zasieg na fisie


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis zauważyłem że fis jakoś przekłamuje ilość km do przejechania mam prawie pol zbiornika paliwa a na fisie dystans do przejechania 250 km?Wytlumaczy ktoś co może być grane?Ps.Kolega ma bfb i u niego jest nawet mniej paliwa a dystans 360 km.

20210408_191526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans pozostały do przejechania komputer zlicza po charakterze twojej jazdy.

Zatankuj do pełna, pojeździj spokojniej i zobacz co pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fido napisał:

Dystans pozostały do przejechania komputer zlicza po charakterze twojej jazdy.

Zatankuj do pełna, pojeździj spokojniej i zobacz co pokaże.

Hm tylko ze mam LPG i w 90% właśnie jeżdżę na gazie. Zauważyłem również ze jak np pojadę w w (dłuższą) trasę około 50 km wskazania na fisie dojdą do np 420 km wskazowka troszkę się podniesie a gdy jeździe po mieście wskazania idą w dół i wskazowka niedużo ale tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kali 4444 napisał:

Zauważyłem również ze jak np pojadę w w (dłuższą) trasę około 50 km wskazania na fisie dojdą do np 420 km wskazowka troszkę się podniesie a gdy jeździe po mieście wskazania idą w dół i wskazowka niedużo ale tez.

To normalne. Jeszcze jak zapali Ci się rezerwa a będziesz jechał na LPG i benzyny nie będziesz spalał wcale to wskazówka i tak po przejechaniu iluś tam km opadnie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pelonek1 napisał:

To normalne. Jeszcze jak zapali Ci się rezerwa a będziesz jechał na LPG i benzyny nie będziesz spalał wcale to wskazówka i tak po przejechaniu iluś tam km opadnie do zera.

Wytłumaczysz dlaczego się tak stanie?Chetnie się dowiem a jestem zielony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kali 4444 napisał:

Wytłumaczysz dlaczego się tak stanie?Chetnie się dowiem a jestem zielony w temacie.

U mnie w B7 1,8 T tak jest, nie jestem pewien na 100% ale w B6 jest pewnie tak samo bo to bliźniacze konstrukcje.

Jest tak dlatego że do zapalenia się rezerwy wskaźnik w zegarach pokazuje ilość paliwa na podstawie aktualnego poziomu w zbiorniku (pływak), jak zapali się rezerwa wskaźnik opada i zasięg na FISIE też nawet jak jedziemy na LPG (informacja wyświetlana na wskaźniku paliwa po zapaleniu się rezerwy brana jest z ilości przejechanych km a nie z pływaka).

W Audi i tak jest dobrze, znajomy miał w Megance instalację gazową to tam wskaźnik benzyny opadał od samej góry jadąc tylko na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A licznik skąd ma wiedzieć że nie spalasz benzyny tylko na LPG jedziesz? Skoro auto pokonuje kilometry to musi ubywać paliwa z baku :wink: To samo miałem w A6 C5 - wskazówka bardzo szybko opadała poniżej połowy baku podczas jazdy na LPG. Po kolejnym odpaleniu wskazywało prawidłowy poziom. 

Inna sprawa że te wskazania mogą być różne bo wskazanie z pływaków jest przeliczane przez licznik żeby nie było za dużych ruchów wskazówki przy każdym ruchu pływaka w baku. 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 jest akurat tak, że jak zapali sie rezerwa to wskazówka opada do zera i jest na zero mniej więcej po przejechaniu tylu km co zasięg na FISIE w chwili zapalenia rezerwy, gaszenie pojazdu nic nie zmienia, wskazówka nie podnosi się ani zasięg na FISIE nie wzrasta. Przed rezerwą cały czas praktycznie stoi w miejscu, tak jest u mnie bo nie mam dotrysku benzyny, jazda na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest dotrysk czy nie -  nie ma znaczenia - licznik myśli że spalasz paliwo a pływak bzdury pokazuje :wink: , ja już nie pamięta w C5 ale na pewno po dolaniu paliwa za 50 zł wskazówka ożywała i nagle lądowała za połową wskaźnika , tak samo odpięcie akumulatora resetowało wskazanie , nie wiem jak w B7 ale w c5 pomagało trzymanie paliwa powyżej połowy baku i wskazówka wtedy nie opadała tak szybko 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 20:18, Kali 4444 napisał:

Hm tylko ze mam LPG i w 90% właśnie jeżdżę na gazie.

Takie info umieszcza się w pierwszym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 00:31, Banan napisał:

czy jest dotrysk czy nie -  nie ma znaczenia - licznik myśli że spalasz paliwo a pływak bzdury pokazuje :wink: , ja już nie pamięta w C5 ale na pewno po dolaniu paliwa za 50 zł wskazówka ożywała i nagle lądowała za połową wskaźnika , tak samo odpięcie akumulatora resetowało wskazanie , nie wiem jak w B7 ale w c5 pomagało trzymanie paliwa powyżej połowy baku i wskazówka wtedy nie opadała tak szybko 

Jest tak jak piszesz ze jak mam choc troszke ponad polowe baku wskazowka opada wolniej.Tylko jak wytlumaczyc to ze u kolegi w bfb jest wszystko wporzadku wskazowka od paliwa spada stopniowo az do samej rezerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kali 4444 napisał:

Jest tak jak piszesz ze jak mam choc troszke ponad polowe baku wskazowka opada wolniej.Tylko jak wytlumaczyc to ze u kolegi w bfb jest wszystko wporzadku wskazowka od paliwa spada stopniowo az do samej rezerwy?

U mnie jest tak jak pisałem powyżej i tak jest napisane w poniższym temacie - do rezerwy wskazówka praktycznie stoi w miejscu, opada tylko tyle ile zużywam benzyny przy uruchomieniu zimnego silnika (poziom paliwa z pływaka). Jak zapali się rezerwa (a może jak poziom benzyny spadnie poniżej 1/4 baku - nie zwracałem aż tak mocno na to uwagi) to spada do zera tak jak bym jechał na benzynie mimo że jadę na LPG (wskaźnik opada proporcjonalnie do ilości przejechanych km mimo że pływak jest na tym samym poziomie). Jak zapala mi się rezerwa to tankuję 15 litrów PB i mam spokój na około 3000 km w zależności od tego ile jeżdżę po mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kali 4444 napisał:

Jest tak jak piszesz ze jak mam choc troszke ponad polowe baku wskazowka opada wolniej.Tylko jak wytlumaczyc to ze u kolegi w bfb jest wszystko wporzadku wskazowka od paliwa spada stopniowo az do samej rezerwy?

A on tez na LPG jezdzi? Musisz to zaakceptować i z tum żyć albo na PB jeździć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banan napisał:

A on tez na LPG jezdzi? Musisz to zaakceptować i z tum żyć albo na PB jeździć :kox:

Heh jakoś przeżyję i bede jeździł z tym ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może pisze w złym miejscu proszę i wyrozumiałość mam właśnie problem z zasięgiem i spalanie w fis zasieg calyczas 2000km nie zależnie od ilości paliwa nieraz trochę się wącha po  od 100 do 2000km  spalanie nie wskazuje wogole czas i średnią prędkość działają wskaźnik paliwa również działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TOMOB4B6 napisał:

Witam może pisze w złym miejscu proszę i wyrozumiałość mam właśnie problem z zasięgiem i spalanie w fis zasieg calyczas 2000km nie zależnie od ilości paliwa nieraz trochę się wącha po  od 100 do 2000km  spalanie nie wskazuje wogole czas i średnią prędkość działają wskaźnik paliwa również działa 

Licznik masz od swojego auta, czy może ktoś zmienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pelonek1 napisał:

Licznik masz od swojego auta, czy może ktoś zmienił?

Tak licznik tak silnik był tylko zmieniany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TOMOB4B6 napisał:

Tak licznik tak silnik był tylko zmieniany 

Na taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TOMOB4B6 napisał:

Tak licznik tak silnik był tylko zmieniany 

Jeśli cała procedura opierała się tylko na wymianie silnika z takim samym kodem jednostki silnikowej to pozostaje ponowna adaptacja licznika i na pewno wartości w kanałach na fisie zaczną funkcjonować czego nie mogę obiecać z wartością ile na baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, XsioR napisał:

Jeśli cała procedura opierała się tylko na wymianie silnika z takim samym kodem jednostki silnikowej to pozostaje ponowna adaptacja licznika i na pewno wartości w kanałach na fisie zaczną funkcjonować czego nie mogę obiecać z wartością ile na baku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...