Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 avant 2 0 alt


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do mądrzejszych kolegów:) jak w  temacie mam audi a4 b6 avant 2.0 alt. 2003 rok. Obecnie mam jeden komplet zwykłych alufelg 15 cali z oponami 195/65 na nich zimówki. Ale na lato chcial bym zakupić nowe inne większe felgi. Myślałem o 17cali 18 chyba za duże na nasze drogi. Pytanie moje jakie dokładnie muszą być wymiary felg tzn. Et szerokość osadzenie itp ogulnie na temat dobierania felg mam małe pojęcie. Może jakaś rada co do tego czy lepiej oryginał audi czy jakaś inna firma?.. . 

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co sam napisałeś i popraw.

Po drugie podaj kod zawieszenia bo to też ważne w doborze kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki wpis zredagowany pisałem na szybko w kolacje i kilka baboli literowych się wkradło.

Tzn co masz na myśli kod zawieszenia???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy wersje :  1BV, 1BE, 1BA.

Zasadniczo każda felga z audi o ET45, coś spoza fabrycznych trzeba by mierzyć lub pytać posiadaczy, bo czasami felga mimo tego samego ET co oryginalne, nie pasuje ze względu na inny odlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok te wersje zawieszenia tzn kody czy. Się  różnią?. Powiem szczerze ja swoje audi mam od 2 lat i moja jakaś niższa się  wydaje od innych jak stoje na parkingu gdzieś pod marketem to widać jakby różnicę w wysokości całego auta jak i przerwy między kołem a nadkolem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kole 15" to nic dziwnego, że niżej siedzi. Jest na forum specjalny temat do rozkodowania wyposażenia, napisz tam Vin a ktoś Ci rozkoduje i będziesz wiedział, jakie zawieszenie zamontowali w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piotrekZch napisał:

Ok te wersje zawieszenia tzn kody czy. Się  różnią?.

A weź no poczytaj przyklejone tematy, nie bądź leń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langista ale czy to nie jest tak ze jak masz mniejsza felge to większą oponę i na odwrót tak ze wielkość koła się nie zmienia czy masz 15 cali czy 18 cali mi chodzi o to ze samo auto wygląda jak by miało leko niższe zawieszenie zastanawiałem się czy właśnie te kody o których wspominaliście maja na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody mają największy wpływ, bo definiują czy masz zawieszenie sportowe/komfortowe/zwykłe. Co do profilu opony to tak, dobierany jest tak, aby prędkośc kół była taka sama niezależnie od ich rozmiaru, jednak optycznie opona jest czarna, felga jasta i już masz wrażenie jakby auto było niżej, do tego wiekszy profil więcej się ugnie na postoju jak wyższy profil. Wszystko się na siebie nałoży i wrażenei nizszego auta gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszukam tematu z rozkodwaniem vinu zeby sprawdzić jakie mam zawieszenie choć powiem szczerze jakoś twardo u mnie i leko trzepie na dziurach..., a tak ogulnie rodzaj zaiweszenia ma wpływ na jego wysokość?  Mniej więcej jest jakiś uniwersalny rozmiar felgi który będzie pasowal do każdej b6 ? . Druga sprawa czy coś takiego jak z zdjęć nizej podeszło by do b6?

Screenshot_20210412-224318_Facebook.jpg

Screenshot_20210412-224246_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 22:43, Langista napisał:

Są trzy wersje :  1BV, 1BE, 1BA.

Zasadniczo każda felga z audi o ET45, coś spoza fabrycznych trzeba by mierzyć lub pytać posiadaczy, bo czasami felga mimo tego samego ET co oryginalne, nie pasuje ze względu na inny odlew.

Siema wiec tak mam 1BE co to właściwie oznacza ?..  wiec jak by wyglądała sprawa rozmiaru itp odnośnie felg na 17cali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sportowe, obniżone, 1BA to standard a 1BV jest twardsze. Te felgi z ET 37 sobie odpuść, szukaj czegoś z ET 45.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne felgi mają ET 45 i jest to bezpieczny zapas od zacisków, im większe ET, tym felga bardziej wystaje z nadkola ale też im mniejsze, tym ramiona felgi są bliżej piasty, przy ET 37 na moje felga ocierała by o zaciski hamulcowe. Najlepiej szukaj z ET 45, to bardzo popularna felga w grupie VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo znalazłem ladbe alu 17 cali od sline bodajże od audi a4 b7 ale maja et 43 i dopisek jest z tyłu 8.0jx 18h2 cena jest dobra i są z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zejść nawet niżej niż ET 37

Ja mam 45  i przy 7,5 cala szerokości są schowane w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mądrzejsi koledzy czy takie podejdą pod względem rozmiaru ?opony na felgach to 215/50/ 17cali.

Screenshot_20210415-130544_OLXpl.jpg

Screenshot_20210415-130528_OLXpl.jpg

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile otwór centrujący ma odpowiedni wymiar to podejdą.

Będziesz miał to samo co u mnie.

Zdjęcia w galerii masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...