Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie klamek


Replay71

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ma ktoś pomysł, dlaczego mi nie działa podświetlenie klamek?

Sprawdzałem w książce, ale nic nie znalazłem.

Może ktoś mi podpowie, gdzie to podświetlenie się załącza? Czy ustawienie koloru we wnętrzu może mieć wpływ na to, że przy otwieraniu w nocy samochodu podświetlenie klamek nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie zewnętrznych klamek należy do funkcji ch/lh, musisz przełącznik świateł ustawić w pozycji "Auto" aby ona funkcjonowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy miałem, sprowadziłem auto. W klamkach lampki są. W spisie wyposażenia na MyAudi nie o tym wzmianki, ale o ładowarce indukcyjnej też nie ma a jest i działa :-)

Denerwuje mnie to, że w nocy odryglowuje zamek i ciemno, że klamki nie widać :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1, dzięki za odpowiedź!

Wybacz moją niewiedzę, ale ... co to są funkcje "ch/lh"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja doprowadzania do domu coming home/leaving home. W ciemnym otoczeniu przy odryglowaniu i zaryglowaniu auta zaświecają się światła (i klamki).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

W jakim języku masz menu w MMI?

Zmieniłem na Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Musisz sprawdzić w MMI czy masz aktywowaną tą funkcję. Wchodzisz w ustawienia pojazdu, później w ustawienia oświetlenia zewnętrznego i tam jest podpunkt wsiadania i wysiadania, musisz go zaznaczyć. 

20210412_095030.jpg

20210412_095042.jpg

20210412_095104.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Ok. Musisz sprawdzić w MMI czy masz aktywowaną tą funkcję. Wchodzisz w ustawienia pojazdu, później w ustawienia oświetlenia zewnętrznego i tam jest podpunkt wsiadania i wysiadania, musisz go zaznaczyć. 

SUPER! :thumbup1:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ;). Wielkie dzięki :hi:

Rozumiem, że wy praktycznie nie ruszacie przełącznika świateł i macie to ustawione non stop w trybie auto.

A nie drenuje to baterii? Głupio było zostawiać samochód na światłach...

Na szczęście po chwili się wyłączyły i auto przeszło w stan uśpienia :-)

Tak na marginesie zapytam, czy podłączacie czasem baterie do prostownika?

Zapotrzebowanie na prąd musi być w tym samochodzie znaczne.

Przy krótkich odcinkach i z włączonymi grzanymi fotelami to nie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik pozostawiam w pozycji auto zawsze w czasie jazdy (w przeciwnym razie nie działają asystenty świateł) lub gdy pozostawiam pojazd w ciemnym miejscu. W moim garażu jest zawsze na tyle jasno, że nie potrzebna mi funkcja ch/lh więc jak go tam pozostawiam, daję włącznik świateł na pozycję 0 by niepotrzebnie nie czerpać aku.

Jazda na krótkich odcinkach wymaga doładowywania aku odpowiednim do aku prostownikiem (np. dla AGM). 

Podpinanie prostownika należy dokonać w wyznaczonych do tego miejsc w komorze silnika, a nie bezpośrednio do aku, w przeciwnym razie system zarządzania energią (BEM) tego ładowania nie zarejestruje. 

Alternatywnie można wykonać takiego moda jak ja tutaj w tym wątku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. CTEK już zakupiłem. Z pewnością się przyda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:hi:Sprawdzałeś u siebie czy oby na pewno masz aku AGM?

Nawet jeżeli nie masz AGM,  ten CTEK który mam jest też do zwykłych aku. Przyciskiem Mode wybierasz tryb pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam AGM i wybrałem ładowarkę CTEK MXS 10.

Ustawiłem tryb AGM i ciekawy jestem, co będzie dalej.

Niestety gdy kupowałem auto (miesiąc temu), akumulator był wydojony do zera. :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 13:01, Muskel1 napisał(a):

Przełącznik pozostawiam w pozycji auto zawsze w czasie jazdy (w przeciwnym razie nie działają asystenty świateł) lub gdy pozostawiam pojazd w ciemnym miejscu. W moim garażu jest zawsze na tyle jasno, że nie potrzebna mi funkcja ch/lh więc jak go tam pozostawiam, daję włącznik świateł na pozycję 0 by niepotrzebnie nie czerpać aku.

Jazda na krótkich odcinkach wymaga doładowywania aku odpowiednim do aku prostownikiem (np. dla AGM). 

Podpinanie prostownika należy dokonać w wyznaczonych do tego miejsc w komorze silnika, a nie bezpośrednio do aku, w przeciwnym razie system zarządzania energią (BEM) tego ładowania nie zarejestruje. 

Alternatywnie można wykonać takiego moda jak ja tutaj w tym wątku. 

 

 

Haj,

Przypadkowo natknąłem się tego posta gdy szukałem info o podświetleniu klamek. Jak dobrze zrozumiałem, nie powinno się zostawiać samochodu w włącznikiem świateł na Auto bo to drenuje aku? A dlaczego drenuje aku? Mam wyłączoną funkcję ch/lh i nie wiem co by miało w takiej sytuacji drenować aku skoro samochód jest wyłączony i zamknięty w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może wpłynąć na szybsze wyczerpanie aku, to funkcja CH/LH, którą u siebie wyłączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 11:51, Muskel1 napisał(a):

Jedyne co może wpłynąć na szybsze wyczerpanie aku, to funkcja CH/LH, którą u siebie wyłączyłeś.

Tak, gdy przez kilkanaście sekund świecą się światła po wyłączeniu zapłonu. Gdy zapłon jest wyłączony i światła też to czy ta funkcja jest włączona czy nie jest nie ma znaczenia dla aku. Chyba, że się mylę 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...