Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostka iso od radia


unknowdude

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy jest ktoś kto będzie w stanie napisać mi lub pokazać jaka oryginalna kolejność kabli powinna być w czarnej kostce iso od radia? Mam tam trochę namieszane. Wymieniłem ostatnio kierownice na multifunkcyjną i mam nie oryginalne radio pioneer mvh-390bt do którego dokupiłem moduł, który mi pozwoli na sterowanie z kierownicy o ile przywrócę odpowiednie kable w kostce a dokładnie 7 i 8 pin. 

Poniżej zdjęcie jak to wygląda u mnie. 

 

IMG_20210402_123718.jpg

IMG_20210402_123710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby czerwono niebieski powinien być obok brązowego ( sprawdź czy na tym czerwono-niebieskim jest stały plus ) 

Ten w czarnej taśmie nie wygląda na fabryczny i pewno jest to dolozony plus po zapłonie i on powinien być w miejscu w którym był ten czerwono- nieb.

 

Tą sama zamiane możesz zrobić w przelotve radia , często radia niefabryczne mają te kable zamienione dlatego ktoś to w fabrycznej wtyce zamienił.

 

Wydaje mi się że nie powinno mieć to znaczenia przy działaniu modułu do multifunkcji no chyba że podpinasz się pod zasilanie w tą czarną wtyczkę

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że te 2 czyli czerwono niebieski i brązowy powinny być w 7 i 8. Podłączałem ten moduł pod te piny i radio się nie włączało. Przepinalem też kable przy radiu, oryginalnie, czerwony - czerwony, żółty - żółty,potem czerwony - żółty, żółty-czerwony i nic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja wygląda na fabrycznie przygotowaną pod uniwersalne radio i nic w niej nie musisz zmieniać. Jeśli w brązowej kostce od głośników masz 8 przewodów (a widzę że masz) to na 100% masz przygotowanie pod zwykłe radio.

Jeśli dokupiłeś moduł do komunikacji po CAN to musisz do niego dociągnąć przewody CAN z licznika. Podaj model modułu.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs Adapter do sterowania z kierownicy AUDI Connects2 CTSAD003.2

Na alledrogo taki zamówiłem. Myślałem, że to będzie na zasadzie p&p, ale niestety jak podłącze moduł to radio wgl się nie włącza. 

 

Edit: sprawdziłem napięcie i na czerwono niebieski cały czas jest 12v,a na kabel czarny zaizolowany napięcie 12v jest dopiero gdy przekręcę zapłon. 

Edytowane przez unknowdude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, da się to podłączyć ale bez rzeźbienia i ciągnięcia canów do licznika się nie obejdzie. To jest moduł który pozawala wymienić farbyczne radio na uniwersalne. Ty natomiast masz instalację pod niefarbyczne radio i tak plug&play nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bobikos napisał:

Tak jak pisałem, da się to podłączyć ale bez rzeźbienia i ciągnięcia canów do licznika się nie obejdzie. To jest moduł który pozawala wymienić farbyczne radio na uniwersalne. Ty natomiast masz instalację pod niefarbyczne radio i tak plug&play nie podejdzie.

Sorry kolego ale mylisz się. Nawet w pojazdach z przygotowaniem pod radio, w czarnej kostce iso na pinie 7 siedzi czerwono-niebieski a na pinie 8 masa. 

Tam są definitywnie poprzepinane przewody.

 

 

20210412_203816.jpg

20210412_203849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załączysz zdjęcia kostek iso od tego modułu to napiszę Ci co gdzie podłączyć, bo do podłączenia będą 4 przewody - te dwa splecione ze sobą to cany (idą do licznika), poza tym stałe zasilanie (do czerwono-niebieskiego) i masa (do brązowego) powinny wystarczyć żeby to zadziałało. Jak choć trochę ogarniasz elektrykę w aucie to sobie poradzisz. Cany ciągniesz do licznika 

CAN H (pin 7 kostki 20 pinowej) do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika

CAN L (pin 12 kostki 20 pinowej) do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika

Nie wiem czy po dołożeniu kierownicy multifunkcyjnej odpowiednio zakodowałeś moduł kierownicy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Sorry kolego ale mylisz się. Nawet w pojazdach z przygotowaniem pod radio, w czarnej kostce iso na pinie 7 siedzi czerwono-niebieski a na pinie 8 masa. 

Tam są definitywnie poprzepinane przewody.

Ok, rzeczywiście się coś nie zgadza. Niech kolega zrobi więcej zdjęć oryginalnej wiązki auta i ewentualnie ją rozizoluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że koledze brakuje 12 V po zacisku 15, powodem czego radio się nie uruchamia. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica dobrze zakodowana. W module w tej kostce są tylko 2 piny masa i zasilanie 7 i 8 pin. Dziś odsyłam moduł, ponieważ to zabawa nie dla mnie niestety. Wybiorę się do jakiegoś car audio, może tam mnie czymś poratują. Dzięki Panowie za próbę ogarnięcia tego bajzlu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddawaj tak szybko tego modułu bo jak pojedziesz to Car audio to Ci ten sam moduł sprzedadzą i zamontują drożej. Weź to co masz, jedź do zakładu i niech Ci to podłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...