Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dyfra


cichy1983r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam skrzynie GJW, niedawno ją zmieniłem, z uwagi na stuki przy dodawaniu i ujmowaniu gazu, nic się nie zmieniło. Chciałbym jeszcze zmienić dyfer, mój to HNQ. Taki jest ciężko znaleźć, ale podobno takie samo przełożenie ma ETR i ETQ, tych ETQ jest najwięcej. Czy macie jakieś doświadczenie czy np ETR lub ETQ podejdzie i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Edytowane przez cichy1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cichy1983r napisał:

Mam skrzynie GJW, niedawno ją zmieniłem, z uwagi na stuki przy dodawaniu i ujmowaniu gazu, nic się nie zmieniło. Chciałbym jeszcze zmienić dyfer, mój to HNQ. Taki jest ciężko znaleźć, ale podobno takie samo przełożenie ma ETR i ETQ, tych ETQ jest najwięcej. Czy macie jakieś doświadczenie czy np ETR lub ETQ podejdzie i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W skrzynie GJW dyfer HNQ jest zamienny tylko z ETR.

Przy zakupie sprawdź czy nie ma wycieków oraz luzów większych niż Twój, chociaż z tym drugim to jak będziesz kupował na odległość to słabo ze sprawdzeniem.

Daj znać czy się poprawi jak wymienisz bo u mnie też coś podobnego istnieje.

Tych mostów jest jak na lekarstwo, także powodzenia w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cichy1983r napisał:

ok, a ETQ, wychodzi na to że też ma takie przełożenie, czy podejdzie?

Jak szukałem informacji jaki pasuje do mojej skrzyni to dowiedziałem się tyle co napisałem Ci wyżej - ETR i HNQ.

Dyfer ETQ może mieć takie same przełożenie, tylko może nie pasować do auta.

Ja mam skrzynię GJW i dyfer ETR, Ty masz tą samą skrzynię i dyfer HNQ także tu masz potwierdzone info, że będzie pasować.

Odnośnie ETQ może ktoś inny niech się wypowie poza mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, namierzyłem jeden ETR, może się uda go kupić. Napisz proszę coś więcej jak ta usterka objawia się w Twoim aucie i od jak dawna występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cichy1983r napisał:

Napisz proszę coś więcej jak ta usterka objawia się w Twoim aucie i od jak dawna występuje?

Tutaj pisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer wymieniony i nadal to samo. Zaczynam mieć wątpliwości czy nowa dmumasa nie jest wadliwa. Założyłem starą na skrzynię i zaznaczyłem na zdjęciu jej  ruch, wałek sprzegło jest do tej próby całkowicie zablokowany. Praktycznie bez oporu można obrócić o 3cm - kreski wewnętrzne i o 6cm używając niewielkiej siły, w nowej było tak samo.  Co o tym sądzicie?

20210416_152130.jpg

Edytowane przez cichy1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i jeszcze jedno zdjecie z ruchem jałowym dwumasy, praktycznie bez użycia siły - w nowej bylo identycznie

20210417_165917.jpg

Edytowane przez cichy1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...