Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina czy uszczelniacze?


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym ze auto kopci tylko jak silnik jest rozgrzany przy rannym odpaleniu niema nic nawet dymka No chyba ze jak jest zimno to para wodna.Moze ktoś miał tak samo lub podobnie lub moze stwierdzić czy to uszczelniacze zaworowe czy turbo na wykończeniu.Auto kolegi Audi A4 b6 1.8tq bfb.Bede wdzięczny za podpowiedzi.

 

Edytowane przez Kali 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Banan napisał:

mi to na parę wodną wyglada 

Na początku tez myślałem ze to para wodna ale kopci nawet przy +20 stopniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 22:49, Kamil-Bex napisał:

I jak się sprawy mają widomo co było przyczyną.? Masz katalizator?

Auto kolegi narazie stoi u mechanika na zdiagnozowanie co może być przyczyną.Kata niema sama pusta pucha została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 23:56, Kamil-Bex napisał:

Jak tam się sprawy mają wiadomo juz co było przyczyną? Mam niestety to samo 

Niestety nie do końca.Auto dalej u mechaniora kolega za granicą jakiś czas temu odzywał się do mnie i pierwsze podejrzenie padło na turbo tak wywnioskował mechanik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kali 4444 napisał:

Niestety nie do końca.Auto dalej u mechaniora kolega za granicą jakiś czas temu odzywał się do mnie i pierwsze podejrzenie padło na turbo tak wywnioskował mechanik. 

U mnie na początek również turbo będzie sprawdzane ale mam złe przeczucie bo turbo ładnie pompuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kamil-Bex napisał:

U mnie na początek również turbo będzie sprawdzane ale mam złe przeczucie bo turbo ładnie pompuje 

U kolegi rowniez turbo dobrze pompuje nawet wydaje mi sie ze lepiej niz u mnie.Po odpieciu rury od ic wylalo sie sporo oleju wiec dlatego padlo pierwsze podejrzenie na turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 16:37, Kali 4444 napisał:

U kolegi rowniez turbo dobrze pompuje nawet wydaje mi sie ze lepiej niz u mnie.Po odpieciu rury od ic wylalo sie sporo oleju wiec dlatego padlo pierwsze podejrzenie na turbo.

Rozumiem u mnie z kolei IC nie był rozbierany przez mechanika nw czemu sprawdził tylko luzy. U mnie jest jeszcze jeden objaw kopci po zgaszeniu samochodu nw o czym to może świadczyć ciekawe czy ktoś miał tak kiedyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...