Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu film 1.8t bex 150tys km


Kamil-Bex

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie szukać przyczyny?? Wypadanie zapłonu na ssaniu pomocy 

Brak check engine 

Podczas jazdy nic nie czuć 

Może ktoś miał taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DivaynEays napisał:

falujace obroty nie musza  oznaczac wypadania zaplonu. 

No właśnie trochę źle się określiłem silnikiem nie rzuca są tylko delikatne drgania na jałowym masz jakiś pomysł? Świece denso cewki po akcji serwisowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t mają takie drgania i to wcale nie musi oznaczac problemów. Poza tym świecie tylko ngk pfr6q. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przem8 napisał:

1.8t mają takie drgania i to wcale nie musi oznaczac problemów. Poza tym świecie tylko ngk pfr6q.

Model świeczek denso PK20PR-P8. Nie wydaje mi się żeby to była wina świec..Jedynie to falowanie mnie irytuje.. Ciekawe jaka przyczyną.. Zauważyłem jeszcze jedna zaleznosc auto tak jakby traciło moc np na 5 biegu przy 2 3 tysacach obrotów wolno się rozpędza skrzynia 6 możliwe uszkodzenia dv nie słychac syczenie po upuszczeniu gazu. 

Edytowane przez Kamil-Bex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kamil-Bex napisał:

No właśnie trochę źle się określiłem silnikiem nie rzuca są tylko delikatne drgania na jałowym masz jakiś pomysł? Świece denso cewki po akcji serwisowej 

bez diagnostyki ciezko cos powiedziec. Moze byc dziura w dolocie, moze byc niesprawny maf, dziura w podcisnieniach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DivaynEays napisał:

bez diagnostyki ciezko cos powiedziec. Moze byc dziura w dolocie, moze byc niesprawny maf, dziura w podcisnieniach etc.

Natrafiłem na filmik z podobnymi objawami tylko wachania obrotów ja większe niż u mnie poniżej link: Autor filmu opisuje usterkę jako GUMY ŁĄCZNIKOWE PRZY KOLEKTORZE SSĄCYM. Za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym Twoim filmiku to ja nie widzę żadnych problemów, a że chwilowo obroty się wahają to nic dziwnego. Silnik masz na ssaniu, podczas którego pracuje SAI. Wystarczy większe zapotrzebowanie na energię albo coś nagle "stawi większy opór" i masz swój wielki problem. To nie nowe auto... Poza tym diagnostyka i sprawdź synchro rozrządu w gr.93. Zapoznaj się z tematem i zacznij działać, a nie szukasz wróżbitów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 14:00, Kamil-Bex napisał:

Model świeczek denso PK20PR-P8. (...)

Ja też prędzej zakładałem zawsze Denso ale tu powinny być K20TT

A przy tym silniku to i tak każdy poleca NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zionx napisał:

Ja też prędzej zakładałem zawsze Denso ale tu powinny być K20TT

A przy tym silniku to i tak każdy poleca NGK

Sprawdziłem zdemontowane Świece okazało się że są to przez wszystkich polecane ngk pfr6q przed wymiana i po na aktualnie denso bez poprawy nadal obroty delikatnie skaczą na ssaniu. Biorę się za czyszczenie całej odmy bo z tego co widzę jest to ori przebieg 155tys odma nie wygląda najlepiej korek wlewu oleju nie jest zasysany..

Edytowane przez Kamil-Bex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamil-Bex napisał:

Sprawdziłem zdemontowane Świece okazało się że są to przez wszystkich polecane ngk pfr6q przed wymiana i po na aktualnie denso bez poprawy nadal obroty delikatnie skaczą na ssaniu. Biorę się za czyszczenie całej odmy bo z tego co widzę jest to ori przebieg 155tys odma nie wygląda najlepiej korek wlewu oleju nie jest zasysany..

Korek wlewu oleju ma nie być zasysany tylko ma podskakiwać na jałowych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Korek wlewu oleju ma nie być zasysany tylko ma podskakiwać na jałowych obrotach.

Dokładnie tak podskakuje. Z tego co wyczytałem takie falowanie na ssaniu może mieć związek z nieszczelna odma..Dzisiaj jadę pod komputer sprawdzić ewentualne  błędy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelonek, właśnie też to chciałem napisać :)

Nierówno pracuje na "ssaniu" bo jeszcze silnik jest niedogrzany, co za tym idzie sonda nie pracuje i nie wprowadza krótkich korekt dawki. Ja bym się takimi objawami nie przejmował

 

Btw.. jak widzę tekst typu 150k przebiegu w nastoletnim aucie to mnie krew zalewa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zionx napisał:

Pelonek, właśnie też to chciałem napisać :)

Nierówno pracuje na "ssaniu" bo jeszcze silnik jest niedogrzany, co za tym idzie sonda nie pracuje i nie wprowadza krótkich korekt dawki. Ja bym się takimi objawami nie przejmował

Byłem w posiadaniu bfb przed bexem i nie było czegoś takiego obroty ładnie się utrzymywały na ssaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zionx napisał:

Nierówno pracuje na "ssaniu" bo jeszcze silnik jest niedogrzany, co za tym idzie sonda nie pracuje i nie wprowadza krótkich korekt dawki. Ja bym się takimi objawami nie przejmował

Ja też się nie przejmuję i czasem coś tam obroty się zachwieją u mnie na ssaniu. Silnik bez błędów, wszystko sprawne, logi poprawne. No ale można szukać dziury w całym i wydawać zbędnie PLNy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelonek1 napisał:

Ja też się nie przejmuję i czasem coś tam obroty się zachwieją u mnie na ssaniu. Silnik bez błędów, wszystko sprawne, logi poprawne. No ale można szukać dziury w całym i wydawać zbędnie PLNy.

Ok. Dla spokojności ogarnę odme czyszczenie plus nowe zaworki a później tipa i wszystkie rurki które są z nim połączone. W planach jest montaż donpaip czesc już jest u mnie wolę żeby wszystko było jak powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil-Bex nagrałem Ci filmik jak to jest u mnie w sprawnym BFB na ssaniu. Na początku widać jakieś falowanie obrotów, jednak tak jakby ich nie było u mnie. Tak czy inaczej jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to Twoim uruchomieniem na ssaniu bym się nie przejmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

@Kamil-Bex nagrałem Ci filmik jak to jest u mnie w sprawnym BFB na ssaniu. Na początku widać jakieś falowanie obrotów, jednak tak jakby ich nie było u mnie. Tak czy inaczej jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to Twoim uruchomieniem na ssaniu bym się nie przejmował.

Nic poza tym niepokojącego się właśnie nie dzieje jedynie w moim odczuciu słabo przyśpiesza jak na 190km dzisiaj był podpięty pod komputer błędów brak. Tak odpala na dzien dzisiejszy :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...