Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mnóstwo błędów od tak


marcello1.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomoże ktoś? Do wczoraj nic, dziś rano zimny silnik pierwsze uruchomienie i kupa błędów. Nagle wyskoczyło mnóstwo błędów. Nie mam kompa żeby podpiąć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już coś sprawdziłeś? Może kuna wparowała i zamieszania narobiła.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bezpieczniki. Są ok. Zadzwoniłem na connect ale powiedzieli, że tylko lawete mogą wysłać:-) Przewody wszystkie ok. Samochód w garażu zamkniętym, a pod maską odstraszacz na gryzonie. 

Edytowane przez marcello1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odstraszacze często nie działają. Co wczoraj robiłeś samochodem przed odstawieniem do garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w b9 odpiąć akumulator? Może by mu zrobił twardy reset, ale czy to nie będzie miało nieporządanych skutków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest telefon, odpinając Aku jeszcze więcej bajzlu narobisz. Zapytaj na grupie na FB, czy ktoś może poratować vcds'em albo vag-com'em.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos takiego ale jeszcze w passacie b5 z 2003 roku,paliło sie wszysto co możliwe na desce,okazała się ze walnięty był czujnik hamulca po wymianie wszystko wróciło do normy,tak ze nie musi byc to duza awaria....elektronika...daj znać co walneło;)

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

Zapytaj na grupie na FB, czy ktoś może poratować vcds'em albo vag-com'em.

Tutaj vag-comem nic nie zrobisz. To jest platforma MLBevo. Musisz mieć VCDS i to wersję V2 od 20.4.xx

11 godzin temu, marcello1.9 napisał:

Tylko bezpieczniki. Są ok. 

Które bezpieczniki (gdzie) i jak sprawdzałeś? Optycznie? Czy lampką probówką lub miernikiem?

Przy takiej ilości różnych błędów, niezależnych od siebie systemów, wygląda na problem braku zasilania lub masy modułów/czujników. 

Jedyne powiązane ze sobą systemy to ABS/ESP, Auto Hold i hamulec ręczny. Albo zasilanie czy masa do sterownika ABS albo sam sterownik ABS padł (co nie jest nowością w A4 B9).

Dodatkowo wskazanie z czujnika temp. cieczy chłądzącej (G62/G2), pomimo błędu i informacji na FISie o wysokiej temp. cieczy, było normalne na VC. Wnioskuje z tego że informacja temp. i połączenie między czujnikiem a VC są ok, natomiast połączenie między czujnikiem a sterownikiem silnika jest błędne. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Bezpieczniki zawsze sprawdzam multimetrem. Jestem już po wizycie w serwisie. Wszystkiemu winne są gryzonie. Widocznie odstraszacz, który miałem zamontowany pod maską nadaje się do D.PY, nie sprawdził się. Zalecam kupić jakąś chemie i doraźnie stosować. Została przegryziona jakaś wiązka za silnikiem. Zrobili od ręki w serwisie. Niby gwarancja, ale nie na kuny:-) hehe. Koszt 500zł. 1,5h roboty. Wszystko wróciło do normy. Zrobiłem już stosowne zakupy na gryzonie. Najbardziej jestem zdziwiony, że samochody mam już ponad 15 lat, różne stały i stoją w garażu i to nie jeden, a dopiero teraz taka sytuacja i to w audi. Jednak nie tylko zwierzęta muszą kochać tą markę:-) Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Szerokości i radości z jazdy. 

2021-04-11 12.32.45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie już 2 krotnie zauważyłem jakiś odciski na pokrywie silnika coś tam łazi co to za szkodnik?, jaki środek zakupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie złapać kota sąsiada i go ze skóry obrać. Następnie futerko z kota przykleić na pokrywę komory silnika, to odstraszy inne zwierzaki:polew:

Żartuję!!!

Rzeczywiście niekiedy pomaga sierść psa czy kota w komorze silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, firefighter79 napisał:

U siebie już 2 krotnie zauważyłem jakiś odciski na pokrywie silnika coś tam łazi co to za szkodnik?, jaki środek zakupiłeś? 

Zaraz z miejsca kupiłem TUNAP 398 w sprayu, a także paste na myszy i szczury bros do rozłożenia w garażu. Tą paste podpowiedział mi gość, który miał podobny przypadek. Podobno świetnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Musicie złapać kota sąsiada i go ze skóry obrać. Następnie futerko z kota przykleić na pokrywę komory silnika, to odstraszy inne zwierzaki:polew:

Żartuję!!!

Rzeczywiście niekiedy pomaga sierść psa czy kota w komorze silnika. 

Właśnie do tej pory miałem sierść psa pod maską, widać nie dała rady. A z tą skórą na masce, warto się zastanowić:D

Edytowane przez marcello1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...