Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 B7 radio concert nie działaja tylne głośniki


mateusz4234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 B7 z 2006 roku odkąd kupiłem ten samochód nie działało mi radio wymieniłem je na takie same czyli Audi concert i nie wiem z jakiego powodu nie działają tylne głośniki prosiłbym bardzo o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w prawym boczku bagażnika wzmacniacz i głośnik niskotonowy?

Edytowane przez bobikos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bobikos napisał:

masz w prawym boczku bagażnika wzmacniacz i głośnik niskotonowy?

Tak wszystko jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź:

- Czy w radiu nie masz ustawionego Fader'a tylko na przód

 

- czy masz podłączone wszystkie kostki radia

Czarna 8 pinów zasilanie, brązowa 8 pinów głośniki przednie i czarna chyba 20 pinów (CANy, zmieniarka, wzmacniacz, itp)

 

- czy do wzmacniacza dochodzi zasilanie

na pinie 23 wzmacniacza (przewód 2,5mm2 czerwony z niebieskim paskiem) powinno być +12V

na pinie 22 wzmacniacza (przewód 2,5mm2 brązowy) masa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Najpierw sprawdź:

- Czy w radiu nie masz ustawionego Fader'a tylko na przód

 

- czy masz podłączone wszystkie kostki radia

Czarna 8 pinów zasilanie, brązowa 8 pinów głośniki przednie i czarna chyba 20 pinów (CANy, zmieniarka, wzmacniacz, itp)

 

- czy do wzmacniacza dochodzi zasilanie

na pinie 23 wzmacniacza (przewód 2,5mm2 czerwony z niebieskim paskiem) powinno być +12V

na pinie 22 wzmacniacza (przewód 2,5mm2 brązowy) masa

 

Fadera mam ustawionego dobrze kostki wszystkie są wpięte jeszcze posprawdzam te piny czy wszystko się zgadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateusz4234 napisał:

Fadera mam ustawionego dobrze kostki wszystkie są wpięte jeszcze posprawdzam te piny czy wszystko się zgadza 

Tam gdzie ma być 8 w tej brązowej mam tylko 4 w jednej czarnej mam tylko 6 w drugiej czarnej tylko 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateusz4234 napisał:

Tam gdzie ma być 8 w tej brązowej mam tylko 4 w jednej czarnej mam tylko 6 w drugiej czarnej tylko 4

Czyli mogę o oznacza że wgl nie mam podłączonych przednich głośników tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MaTeo85 napisał:

pokaż foty tych kostek

 

Teraz, mateusz4234 napisał:

IMG_20210421_085530.jpg

Sprawdzałem z tyłu głośniki wszystkie niby są podłączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przednie głośniki są zasilane przez radio (to normalne w systemie aktywnym) dlatego masz w brązowej kostce tylko 4 przewody. Cały tył zasila wzmacniacz. Sprawdź, czy wzmacniacz dostaje napięcie i masę tak jak kolega pisał. Sprawdź też na wzmacniaczu, czy dostaje dodatkowo napięcie wzbudzenia z radia. Jaki masz wzmacniacz? Wrzuć zdjęcie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał:

Tylko przednie głośniki są zasilane przez radio (to normalne w systemie aktywnym) dlatego masz w brązowej kostce tylko 4 przewody. Cały tył zasila wzmacniacz. Sprawdź, czy wzmacniacz dostaje napięcie i masę tak jak kolega pisał. Sprawdź też na wzmacniaczu, czy dostaje dodatkowo napięcie wzbudzenia z radia. Jaki masz wzmacniacz? Wrzuć zdjęcie. 

 

IMG_20210421_095334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że ktoś coś już takm kiedyś kręcił, zobacz czy dochodzi zasilanie, jeśli tak to obstawiał bym uwalony wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pinie nr 9 przy wzmacniaczu musi pojawić się napięcie wzbudzenia gdy radio jest włączone (oczywiście kostki z tyłu radia muszą być wpięte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaTeo85 napisał:

widać że ktoś coś już takm kiedyś kręcił, zobacz czy dochodzi zasilanie, jeśli tak to obstawiał bym uwalony wzmacniacz.

Z doświadczenia też na to obstawiam:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Muskel1 napisał:

Na pinie nr 9 przy wzmacniaczu musi pojawić się napięcie wzbudzenia gdy radio jest włączone (oczywiście kostki z tyłu radia muszą być wpięte).

Napięcie jest w takim razie wzmak do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mateusz4234 napisał:

Napięcie jest w takim razie wzmak do wywalenia

Wymienię wzmaka i zobaczymy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat też od nowości kupna auta nie działają mi tylne głośniki po przeczytaniu forum też obstawiałem wzmacniacz także kupiłem używany wzmacniacz i go zamontowałem lecz też cisza okazało się że głośnik subufera był spalony bo na nowym wzmacniaczu chodził nowy głośnik subufera i jak na startym wzmacniaczu też chodzi okazało się że głośnik padł w bagażniku ale w drzwiach nadal zero głosu dopiero jutro zobaczę czy z tyłu radia są wszystkie przewody podpięte ale mi się zdaje że tak bo napięcie dochodzi wybudzenie też działa czyżby coś z głośnikami w drzwiach pomocy z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...