Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa otwieranie klapy z przycisku sedan


Kylu_kw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem dotąd na forum takiego problemu jak mój. 
Mam problem z klapą bagażnika w A4 B7 sedan - przestała się otwierać z przycisku w klapie.
Klapa normalnie otwiera się z pilota oraz "mechanicznie" kluczykiem. 
Rozebrałem tapicerke zeby zobaczyć co i jak, ale nic podejrzanego nie znalazłem. Z tym, że nie ma u mnie tego siłownika, silniczek w zamku jest podłączony bezposrednio wtyczką oraz dodatkowo linka z zamka kluczyka.


Sprawdziłem wiązkę przy zawiasie - jeden przewód masowy był naderwany, ale to nie rozwiązało problemu.

Funkcja blokady kluczykiem powoduje podswietlenie przycisku swiatel awaryjnych, wiec zakladam że działa. Przycisk na klapie nie działa w obu pozycjach kluczyka - poziomej (czyli blokady) oraz pionowej (tak otwierała się wcześniej)

Dodam, że wszystko poza tym działa -  światła pozycyjne tylne, podswietlenie tablicy, swiatlo w bagażniku.

Podłączyłem na próbę inną listwę z przyciskiem, ale dalej bez efektu.

Podłączyłem VCDS, screen w załączeniu. Co jeszcze sprawdzić? 

20210423_181655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kylu_kw napisał:

Witam. Nie znalazłem dotąd na forum takiego problemu jak mój. 
Mam problem z klapą bagażnika w A4 B7 sedan - przestała się otwierać z przycisku w klapie.
Klapa normalnie otwiera się z pilota oraz "mechanicznie" kluczykiem. 
Rozebrałem tapicerke zeby zobaczyć co i jak, ale nic podejrzanego nie znalazłem. Z tym, że nie ma u mnie tego siłownika, silniczek w zamku jest podłączony bezposrednio wtyczką oraz dodatkowo linka z zamka kluczyka.


Sprawdziłem wiązkę przy zawiasie - jeden przewód masowy był naderwany, ale to nie rozwiązało problemu.

Funkcja blokady kluczykiem powoduje podswietlenie przycisku swiatel awaryjnych, wiec zakladam że działa. Przycisk na klapie nie działa w obu pozycjach kluczyka - poziomej (czyli blokady) oraz pionowej (tak otwierała się wcześniej)

Dodam, że wszystko poza tym działa -  światła pozycyjne tylne, podswietlenie tablicy, swiatlo w bagażniku.

Podłączyłem na próbę inną listwę z przyciskiem, ale dalej bez efektu.

Podłączyłem VCDS, screen w załączeniu. Co jeszcze sprawdzić? 

20210423_181655.jpg

w grupie 005 masz w trzecim polu kontrolę samej "klamki" - naciśnij żeby otworzyć i zobaczysz czy się zmieni na "oper."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ogóle nie reaguje, cały czas jest "not oper". Tak jak pisałem, podmieniłem całą listwe, przepiąłem wtyczke i też bez reakcji. Chyba, że druga również była zepsuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...