Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy A4 B9


wojciech_a4_b9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chcę doposażyć swoje a4 b9 w hak holowniczy. Nie znalazłem żadnego podobnego tematu na forum. Jeśli przegapiłem proszę podlinkujcie :)

 

Jakie części potrzebuję do takiej operacji? Czy sytuacja jest bardzo skomplikowana czy raczej plug and play?

 

z góry dzięki za pomoc!

 

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczam się do tematu. U mnie jest fabryczne przygotowanie do montażu haka. Ktoś dokładał do a4 b9 avant w aso/poza?

Podczas ostatniego serwisu, zapytałem jak to jest i dowiedziałem się ze to min 8000zł. Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczam się do tematu. U mnie jest fabryczne przygotowanie do montażu haka. Ktoś dokładał do a4 b9 avant w aso/poza?

Podczas ostatniego serwisu, zapytałem jak to jest i dowiedziałem się ze to min 8000zł. Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie fabryczne przygotowanie pod hak to sprawa jest prosta, bo macie już odpowiedni przedni pas i wentylator, wycięcie w dyfuzorze  i część instalacji. Kupcie sobie zestaw Westfalia (hak, sterownik i wiązka) i można działać. Bez przygotowania na hak trzeba dodatkowo wymienić przedni pas, wentylator i ciągnąć wiązkę na tył do BCM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, może śmieszne.. ale czy w moim A4 ALLROAD 2017r mam stały plus w fabrycznie zamontowanym haku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kuba L napisał:

Mam do Was pytanie, może śmieszne.. ale czy w moim A4 ALLROAD 2017r mam stały plus w fabrycznie zamontowanym haku?

Tak, 13 pinowe mają na pinie nr 9 stały plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie byłem tego pewien a za 2 tyg. odbieram przyczepę i zależy mi na działaniu lodówki w czasie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 11:59, Muskel1 napisał:

Skoro macie fabryczne przygotowanie pod hak to sprawa jest prosta, bo macie już odpowiedni przedni pas i wentylator, wycięcie w dyfuzorze  i część instalacji. Kupcie sobie zestaw Westfalia (hak, sterownik i wiązka) i można działać. Bez przygotowania na hak trzeba dodatkowo wymienić przedni pas, wentylator i ciągnąć wiązkę na tył do BCM2.

Dzoęki poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dokładałem hak do A4 B9 (hak Westfalia + moduł). Sprawa prosta- nie widzę problemów przy montażu (musiałem dociąć kawałeczek pod spodem dyfuzora - ale jest zaznaczone gdzie ciąć na nim więc nie ma problemu). Wydaje mi się że nawet wrzucałem fotorelację na forum. Nie zmieniałem wiatraka bo nie ciągnę przyczepy kempingowej itp). Jeżeli masz przygotowanie pod hak to kupujesz nawet używkę hak i plug &play składasz wszystko do kupy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 18:41, driven22 napisał:

Ja sam dokładałem hak do A4 B9 (hak Westfalia + moduł). Sprawa prosta- nie widzę problemów przy montażu (musiałem dociąć kawałeczek pod spodem dyfuzora - ale jest zaznaczone gdzie ciąć na nim więc nie ma problemu). Wydaje mi się że nawet wrzucałem fotorelację na forum. Nie zmieniałem wiatraka bo nie ciągnę przyczepy kempingowej itp). Jeżeli masz przygotowanie pod hak to kupujesz nawet używkę hak i plug &play składasz wszystko do kupy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę poznać że moje auto jest przygotowane pod hak , pod spodem zderzaka nie ma otworu wyciętego ?

Na co mam zwrócić uwagę , proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, waldi33b napisał:

Jak mogę poznać że moje auto jest przygotowane pod hak , pod spodem zderzaka nie ma otworu wyciętego ?

Na co mam zwrócić uwagę , proszę o pomoc.

 

Jak nie masz wyciętego otworu, to nie masz przygotowania pod hak. Koszt założenia w Sierakowie Śląskim z przygotowaniem czy bez był 2000 zł za oryginał elektryczny. Teraz pewnie ciut drożej. Zakładałem tam i wszystko pięknie działa już ponad rok. Hak używany dość często z Thule bagażnikiem rowerowym.

D871C916-DCF2-4805-924A-FC1C57C495FC.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 00:03, Muskel1 napisał:

Na wlepce powinien widnieć kod wyposażenia 1D8.

Planuje kupić ten hak 

ALLEGRO.PL

Czy moduł będzie pasował do a4 b9 kombi z 2018 roku ?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, waldi33b napisał:

Planuje kupić ten hak 

Ten hak co pokazałeś jest z instalacją i wtyczka  na 7 PIN , myślę że powinieneś szukać już taki na 13 PIN . 13 PIN to już nowy standard , nowe przyczepki tak mają , bagażniki rowerowe a jeśli będziesz chciał podłączyć coś na wtyczkę 7 Pin to tylko przejściówkę sobie dokupisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz ale czy ten moduł uniwersalny będzie pasował , proponują dedykowane do tego modelu audi , ale o wiele droższe  tak to masz rację ,zmienię na 13 pin , jak zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 22:48, waldi33b napisał:

Dziękuje za reklamę .

To nie reklama tylko zdrowo rozsądkowe podejście.Bulić za takie coś na 7 pin bez wstecznego (mandat gwarantowany)  1700 zł, a zakładjąc oryginała składanego elektrycznie, i nawet palcem nie kiwnąć 2000 zł, to chyba jest róznica. Ale każdy zakłada, to co lubi nawet nieoryginalne częsci przysparzające tylko kłopotu. Kolega z Rzeszowa też zakłada oryginalne haki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vvalery napisał:

a zakładjąc oryginała składanego elektrycznie, i nawet palcem nie kiwnąć 2000 zł

Ale to już chyba używka będzie w tej cenie? @waldi33btak czy inaczej to też założyłbym nawet używany w dobrym stanie, bądź Westfalię wypinaną pionowo taką jak podlinkowałeś ale z wiązką dedykowaną do Audi 13 PIN. Po prawidłowym montażu i zakodowaniu wszystko będzie działać tak jak w fabryce tylko trzeba go będzie samemu zakładać niestety. Montowałem taki jak w linku poniżej w A6 C6 i nie narzekam, podczas zakupu miałem też w A4 B7 dokładany taki sam model z wiązką 13 PIN (tutaj akurat nie używałem jeszcze bo nie miałem takiej potrzeby). Podsumowując, nie idź w 7 PIN bo to bez sensu w tych czasach.

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...