Jump to content

Hak holowniczy A4 B9

Recommended Posts

Cześć!

Chcę doposażyć swoje a4 b9 w hak holowniczy. Nie znalazłem żadnego podobnego tematu na forum. Jeśli przegapiłem proszę podlinkujcie :)

Jakie części potrzebuję do takiej operacji? Czy sytuacja jest bardzo skomplikowana czy raczej plug and play?

z góry dzięki za pomoc!

Wojciech

Podłaczam się do tematu. U mnie jest fabryczne przygotowanie do montażu haka. Ktoś dokładał do a4 b9 avant w aso/poza?

Podczas ostatniego serwisu, zapytałem jak to jest i dowiedziałem się ze to min 8000zł. Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Podłaczam się do tematu. U mnie jest fabryczne przygotowanie do montażu haka. Ktoś dokładał do a4 b9 avant w aso/poza?

Podczas ostatniego serwisu, zapytałem jak to jest i dowiedziałem się ze to min 8000zł. Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Skoro macie fabryczne przygotowanie pod hak to sprawa jest prosta, bo macie już odpowiedni przedni pas i wentylator, wycięcie w dyfuzorze  i część instalacji. Kupcie sobie zestaw Westfalia (hak, sterownik i wiązka) i można działać. Bez przygotowania na hak trzeba dodatkowo wymienić przedni pas, wentylator i ciągnąć wiązkę na tył do BCM2.

Mam do Was pytanie, może śmieszne.. ale czy w moim A4 ALLROAD 2017r mam stały plus w fabrycznie zamontowanym haku?

44 minuty temu, Kuba L napisał:

Mam do Was pytanie, może śmieszne.. ale czy w moim A4 ALLROAD 2017r mam stały plus w fabrycznie zamontowanym haku?

Tak, 13 pinowe mają na pinie nr 9 stały plus. 

Dzięki, nie byłem tego pewien a za 2 tyg. odbieram przyczepę i zależy mi na działaniu lodówki w czasie jazdy.

W dniu 1.05.2021 o 11:59, Muskel1 napisał:

Skoro macie fabryczne przygotowanie pod hak to sprawa jest prosta, bo macie już odpowiedni przedni pas i wentylator, wycięcie w dyfuzorze  i część instalacji. Kupcie sobie zestaw Westfalia (hak, sterownik i wiązka) i można działać. Bez przygotowania na hak trzeba dodatkowo wymienić przedni pas, wentylator i ciągnąć wiązkę na tył do BCM2.

Dzoęki poszukam

Ja sam dokładałem hak do A4 B9 (hak Westfalia + moduł). Sprawa prosta- nie widzę problemów przy montażu (musiałem dociąć kawałeczek pod spodem dyfuzora - ale jest zaznaczone gdzie ciąć na nim więc nie ma problemu). Wydaje mi się że nawet wrzucałem fotorelację na forum. Nie zmieniałem wiatraka bo nie ciągnę przyczepy kempingowej itp). Jeżeli masz przygotowanie pod hak to kupujesz nawet używkę hak i plug &play składasz wszystko do kupy.