Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju się mieści na miarce między max a min?


Michał132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się zapytać ile oleju się mieści na miarce między max a min. Mam zamiar w ten sposób określić ile oleju spala moje audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...

zabierz ze sobą 1 litr oleju

jak zapali Ci się lampka odnośnie oleju, to dolej np. 0,5 litra, zrób sobie zdjęcie przebiegu i jeździj do kolejnej lampki. Będziesz wiedział na jakim odcinku spala 0,5 litra.

 

Te silniki nie lubią też jak jest za dużo oleju, więc lanie pod maks nie jest takim dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redjasper napisał:

Te silniki nie lubią też jak jest za dużo oleju, więc lanie pod maks nie jest takim dobrym pomysłem.

Możesz rozwinąć tą myśl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redjasper napisał:

ech...

zabierz ze sobą 1 litr oleju

jak zapali Ci się lampka odnośnie oleju, to dolej np. 0,5 litra, zrób sobie zdjęcie przebiegu i jeździj do kolejnej lampki. Będziesz wiedział na jakim odcinku spala 0,5 litra.

 

Te silniki nie lubią też jak jest za dużo oleju, więc lanie pod maks nie jest takim dobrym pomysłem.

Jak już lampka się zapali to oleju jest już o dużo za mało. Najlepiej trzymać cały czas max. i nic silnikowi nie bedzie a na pewno będzie lepiej niż jeżdżąc do stanu aż lampka się zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Redjasper napisał:

Te silniki nie lubią też jak jest za dużo oleju, więc lanie pod maks nie jest takim dobrym pomysłem.

:decayed: Rozwiń to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gregorski3 napisał:

Możesz rozwinąć tą myśl ?

Kolejna teoria spisku

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie podejrzewałem :polew:

A później jak na YT na kanale Jagodowy Kivi dał w palnik Seatowi mało oleju ostry zakręt i silnik poszedł się pieścić .

Edytowane przez Gregorski3
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam brakowało 2l oleju do stanu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy możliwość sprawdzenie poziomu oleju bagnetem i mamy poziom na max. radzę sprawdzić jaki będzie poziom chwilę po rozruchu.

W dobie dzisiejszych wysilonych silników i zmniejszaniu ilości oleju w silniku radzę utrzymywać poziom oleju na max., po rozruchu same filtry łykają 200 - 500 ml.

Wielokrotnie mam do czynienia, że system nie pokazuje braku oleju ???, łączna ilość oliwy to 3,75 - 4,25 litra a brak jest 1,5 litra, nieźle się ta oliwa wtedy przysmaża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KINIAM napisał:

Jeśli mamy możliwość sprawdzenie poziomu oleju bagnetem i mamy poziom na max. radzę sprawdzić jaki będzie poziom chwilę po rozruchu.

W dobie dzisiejszych wysilonych silników i zmniejszaniu ilości oleju w silniku radzę utrzymywać poziom oleju na max., po rozruchu same filtry łykają 200 - 500 ml.

Wielokrotnie mam do czynienia, że system nie pokazuje braku oleju ???, łączna ilość oliwy to 3,75 - 4,25 litra a brak jest 1,5 litra, nieźle się ta oliwa wtedy przysmaża.

 

jutro wrzuce foty bagnetu jak wygladają na nim stany oleju

1. przed odpaleniem zimnego silnika

2. w trakcie pracy

3. po zgaszeniu silnika

zobaczycie coś ciekawego

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wszystkich. Ja osobiscie jestem zwolennikiem wyższego stanu oleju na bagnecie. O ile serwisowo zaleca się utrzymywanie stanu oleju minimum w okolicach połowy stanu licząc od minimum na bagnecie a powyżej polowy w okolicach 0.6 - 0.7 stanu od minimum jest wartością pożądaną - optymalną przy normalnym użytkowaniu auta (czytaj Dziadek w kapeluszu) o tyle przy dynamicznej jeździe sportowej (czytaj 80% lub więcej pozostałych wkascicieli) powinno utrzymywać wyższy poziom oleju. Dlaczego to już opisali inni i mają  rację (ilość  oleju w 4 cylindrowych silnikach, przeciążenia na zakrętach itd.) W życiu  widziałem silniki gdzie miarka nawet się nie maczała końcem  w oleju a olej pokazał się  po dolaniu 2 litrów  jak i takie które mialy 1.5 litra za dużo. Jak narazie żyją.  Moj kolega mechanik aso z wieloletnim stażem wyznaje zasadę olej do maxx bo auto dłubnięte i czasem lubi ostro dać po garach i ma się nie martwić że olej w zakręcie  na boku silnika a smok powietrze ciągnie  i kontrolka się  zapala.  Jest  w tym logika. Ilość zalewania olejem jest na karcie przeglądiwej w aso - zakładam że jest to ilość zalecana skoro inżynierowie i konstruktorzy danej jednostki to zatwierdzili.  Często jest to ilość w połowie (w srarszych jednistkach) a w nowych  ilość z karty równa się  maxx. Niejednokrotnie w kartach przeglądowych pisze ilość dajmy na to 4.7 litra z adnotacją w razie konieczności uzupełnić di MAX !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin-Johan napisał:

o tyle przy dynamicznej jeździe sportowej (czytaj 80% lub więcej pozostałych wkascicieli) 

Chyba sam w to nie wierzysz, 80 % :polew: dobre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wielu depce ostro po gazie... Audi nie należą do wolnych wozów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, cztery kółka mają od razu 50 KM więcej niż bliźniacze jednostki w pozostałych fabrykatach koncernu :facepalm:

Nie opowiadaj bzdur kolego. Obejrzyj się dookoła siebie jak siedzisz w aucie i pokaż mi te 80% sportowych kierowców.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

...pokaż mi te 80% sportowych kierowców.

a obejrzyj sobie StopChama na jutubie, tam masz 100% "sportofcóf" :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często gęsto  pomykają lewym pasem  z prędkościami  delikatnie mówiąc nadmiernymi. Nie mów  że wszyscy są zasadni i przestrzegają przepisy.  Po mieście  tak ale trasa i drogi dwupasmowe.... ja nie mam nic przeciwko  sam też daje po garach często gęsto jak warunki pozwalają i eielu kierowców nie tylko Audi tak  jeździ.  Umówmy  się  nie są  to wolne auta i wiele nie trzeba by przekroczyć dopuszczalną. Ja nie mówię  o jakimś extremum ale o szybkiej dynsmicznej jeździe i niestety ale audi czesto rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin-Johan napisał:

niestety ale audi czesto rzuca się w oczy.

beemwu bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...