Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło, Wysprzeglik czy pompa sprzęgła?


Krzysiek_BA418

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Mam dylemat, wpada mi pedał sprzęgła w podłogę. 

Wiadomo że pierwsza myśl to niesprawne sprzęgło i tym się też sugerowałem, lecz pedał powraca do stanu pierwotnego wielokrotnie, ja to kojarzę z temperatura, mianowicie gdy jest ciepło (powyżej 15C), wpadający pedał zdarza się częściej, gdy zimno auto jeździ bez zarzutu może sobie źle kojarzę ale auto było u Mechanika który stwierdził że nie widzi usterki bo pedał wrócił i nornalnie na kołach wjechał nim na kanał. Powiedział że nie będzie wymieniać wszystkiego na raz bo to są koszta dla mnie a to nie o to chodzi. 

Sprzęgło bierze z góry ale w Audi to ponoć normalne mój poprzednik mówi że jeździł nią 6 lat i od początku brało z góry. 

Płyn hamulcowy wymieniłem wraz z zbiornikiem odpowietrzony układ jest na 100%. 

Ja podejrzewam że to może być wina pompy sprzęgła albo Wysprzeglika. 

Ale proszę o radę bo nie chce wymianiac wszystkiego po kolei 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelnienia pompki sprzęgła albo wysprzęglika siadają to objawia się wpadaniem pedału oraz zapowietrzaniem układu, no i jeszcze widać z nich wyciek płynu.

Do sprawdzenia jeszcze gumowo-metalowy wężyk idący z pompki sprzęgła do wysprzęglika. Czasami się zdarza że ten wężyk jest już umęczony i na gumowym odcinku po prostu "puchnie"

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem u mechanika to mówił Krzysiek, nie ma objawów ja wszedłem do samochodu i wjechałem nim na kanał. To sobie myślę że ok, niby sprawdzał wszystko Wysprzeglik suchy pompka też. A płynu mi nie ubywa wogole właśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego w mojej b6. Zastanawiam się od czego zacząć, bo za niecały miesiąc wypada mi jechać nim na urlop.

Od kilku dni po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu, pedał nie wraca do górnego położenie tylko jakby zawiesza się w połowie. Po pchnięciu go butem wraca do górnego położenia. Samo sprzęgło stało się jakby bardziej miękkie ale to nie jest bardzo odczuwalne. Dziś rano zauważyłem jakby biegi 1 i wsteczny wchodziły ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, poeG napisał:

Mam coś podobnego w mojej b6. Zastanawiam się od czego zacząć, bo za niecały miesiąc wypada mi jechać nim na urlop.

Od kilku dni po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu, pedał nie wraca do górnego położenie tylko jakby zawiesza się w połowie. Po pchnięciu go butem wraca do górnego położenia. Samo sprzęgło stało się jakby bardziej miękkie ale to nie jest bardzo odczuwalne. Dziś rano zauważyłem jakby biegi 1 i wsteczny wchodziły ciężej.

Plyn wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, poeG napisał:

Płyn był wymieniony pół roku temu.

Gdzie ? W układzie hamulcowym czy w układzie sprzęgła  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 19:49, Dev napisał:

Gdzie ? W układzie hamulcowym czy w układzie sprzęgła  ?

Sprzęgło i hamulce działają na tym samym obiegu. Najdziwniejsze jest to że z hamulcami nie mam wogole problemu, płynu nie ubywa. Problem zaczyna się wtedy gdy auto postoi w słońcu przy temp 30C+, pedał staje się miękki wpada w podłogę jak go podciągam noga to niby wraca do pierwotnego stanu gdy znowu wciskam sprzęgło pedał wpada w podłogę. Dodam tylko że jak temperatura na zewnątrz spada przez noc auto postoi i sprzęglo pracuje bez zarzutu :/ sprzęgło się nie ślizga. Auto jeździ bez zarzutów. Proszą o pomoc bo nie wiem od czego mam zaczac przy wymianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...