Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie / trzaskanie podczas przyspieszania ?


Coldfire28

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ?

 

A4 b9 2.0 TDI 190KM, napęd na przód ze skrzynia S-tronic. 
 

Przebieg 158 tys km

Od kilku tygodni szukam przyczyny dziwnych dźwięków podczas PRZYSPIESZANIA po skręcie w prawo i prostowaniu się kierownicy. Czasem występuje tez to na prostych kołach jak ruszam z pod świateł lub jak przejadę próg zwalniający. 
 

Najgorsze, ze nie ma reguły i ciężko mi określić dokładnie w którym momencie to występuje. 
 

Byłem już u kilku „dobrych” mechaników i diagnoz jest kilka. 
 

PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA 

PRZEGUB WEWNĘTRZNY 

SKRZYNIA 

Dodatkowo wywaliło mi błąd „zmiany biegu” 

Moze ktoś podpowie ?

Niżej materiały ?

 

CD785C60-7777-476A-B868-5B64A50DEF3C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten przegub z filmiku był wymieniony, czy po prostu dokręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Czy ten przegub z filmiku był wymieniony, czy po prostu dokręcony?

Jeszcze nic z nim nie zostało zrobione. 

Dopiero po weekendzie majowym będę działał bo co mechanik to inna teoria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że nagrałeś tak niedokręcony przegub i po prostu go zostawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Langista napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że nagrałeś tak niedokręcony przegub i po prostu go zostawiłeś?

To filmik od mechanika który to zdiagnozował i kazał jechać do kogoś od skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na kompie dokładnie widzę. Wygląda na wywalone łożysko flanszy w skrzyni. Ja bym nie używał auta z takim defektem, chyba, że lubisz szukać nowych skrzyń. A mechanika pogratulować, że tak lekko puścił Cię z tym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał:

Teraz na kompie dokładnie widzę. Wygląda na wywalone łożysko flanszy w skrzyni. Ja bym nie używał auta z takim defektem, chyba, że lubisz szukać nowych skrzyń. A mechanika pogratulować, że tak lekko puścił Cię z tym dalej.

Rozumiem. Auto i tak w garażu. Muszę dojechać tylko jutro do serwisu. 
 

rozumiem, ze skrzynia do rozbiórki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie do wymiany, nie wiadomo jaki bajzel się tam już narobił i czy naprawa jest w ogóle opłacalna, to jednak wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie  że naprawa opłacalna jeżeli skrzynia pracuje bez problemu , zostaje naprawa gniazda łożyska . Na filmie jest wszystko wyjaśnione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Coldfire28 napisał:

Rozumiem. Auto i tak w garażu. Muszę dojechać tylko jutro do serwisu. 
 

rozumiem, ze skrzynia do rozbiórki ?

Na filmie jest powiedziane że takie naprawy wykonują na aucie bez problemu , kwestia czy warsztat do którego postawisz jest w posiadaniu sprzętu i wiedzy do naprawy tej usterki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mycha1236 napisał:

Na filmie jest powiedziane że takie naprawy wykonują na aucie bez problemu , kwestia czy warsztat do którego postawisz jest w posiadaniu sprzętu i wiedzy do naprawy tej usterki. Pozdrawiam

Na filmie jest jest strona lewa a u mnie problem jest po prawej czyli w miejscu gdzie znajduje się mechanizm różnicowy ?

Edytowane przez Coldfire28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Langista napisał:

Teraz na kompie dokładnie widzę. Wygląda na wywalone łożysko flanszy w skrzyni. Ja bym nie używał auta z takim defektem, chyba, że lubisz szukać nowych skrzyń. A mechanika pogratulować, że tak lekko puścił Cię z tym dalej.

Mechanik to jakiś wesołek, ot poświstał, pokazał i kazał jechać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Coldfire28 napisał:

Na filmie jest jest strona lewa a u mnie problem jest po prawej czyli w miejscu gdzie znajduje się mechanizm różnicowy ?

Z tego co widziałem, to mechanik z lewej strony (kierowcy) nagrywał, chyba, że miał odwrócony obraz..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 12:42, Langista napisał:

Z tego co widziałem, to mechanik z lewej strony (kierowcy) nagrywał, chyba, że miał odwrócony obraz..

Jestem na etapie zrzucenia skrzyni i jeżdżenia od skrzyniarza do skrzyniarza ?

Większość mówi ze taki luz jest normalny który widać niżej na filmie. Nawet mechanicy z ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to powoduje te trzaskanie , sprawdzalem u siebie i z prawej strony mam podobny luz , pytałem mechanika sprawdzał i mowil ze jest w normie jak nic sie nie dzieje to nie ruszqc  z tym ze u mnie nic nie stuka cisza absolutna  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mycha1236 napisał:

Nie jestem pewien czy to powoduje te trzaskanie , sprawdzalem u siebie i z prawej strony mam podobny luz , pytałem mechanika sprawdzał i mowil ze jest w normie jak nic sie nie dzieje to nie ruszqc  z tym ze u mnie nic nie stuka cisza absolutna  

U mnie jeszcze padła diagnoza ze przekładnia wiec w tyg bd wymieniana i kodowana na nowa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie powyżej w komentarzach gość który to naprawia opisał objawy takiego uszkodzenia jako wibracje jak przy niewyważonym kole lub uszkodzonym przegubie o hałasie raczej nic nie ma , być może przekładnia jest właściwym tropem

Edytowane przez mycha1236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mycha1236 napisał:

W filmie powyżej w komentarzach gość który to naprawia opisał objawy takiego uszkodzenia jako wibracje jak przy niewyważonym kole lub uszkodzonym przegubie o hałasie raczej nic nie ma , być może przekładnia jest właściwym tropem

Edytowane przez Coldfire28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mycha1236 napisał:

Ciekawa historia ;) przekladnia kierownicza ?

Dokładnie ... na dniach wymiana z przypisaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...