Dokładanie kierownicy MF do b6

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam posiadam a4 b6 z 2004r, posiadam moduł kierownicy o kodzie 8E0 953 549 N i tempomat jednak mam zwykłą kierownicę 4 ramienną. Co muszę wymienić aby kierownica którą zamontowałem działała po zakodowaniu.

Moja kiera którą chce uruchomić posiada przycisk R/T i chcę się dowiedzieć czy będzie wspierana bo po podłączeniu i zakodowaniu nie działa mf tylko klakson i wyświetla błąd z komunikacją ze sterowaniem. Czy wystarczy ze wymienię jeszcze taśmę kierownicy która była z nią w poprzednim aucie bo wszystkie kable od niej podłączyłem. Proszę o pomoc bo już siedzę parę dni i się poddaje.

image.png

*Dodam że moje radio to concert II a telefonu w aucie nie posiadam został wycięty przez poprzedniego właściciela.

Edited by KineQ
Posted (edited)
8 minut temu, KineQ napisał:

image.png

W temacie poniżej masz opisane co i jak (rozwiń zawartość pierwszego postu i zejdź niżej do opisu kierownicy MF z b6). A co do telefonu to sprawdź jaki masz moduł w aucie (zapewne został). Może da się podmienić p&p  na wyższy model i będziesz miał uruchomiony głośnomówiący.

Edited by pila24
Share on other sites

Temat przeczytałem już parę razy, natomiast nadal nie wiem czy ta kierownica podejdzie gdy jeszcze tą taśmę wymienię bo moduł mam dobry, i czy wgl muszę kodować coś więcej niż tylko moduł kierownicy gdy wymienię tą taśmę dołączoną do kierownicy z mf czy muszę też resztę z tego kodować jeśli już mam działający tempomat a chce dołożyć tylko mf.

Posted (edited)
8 godzin temu, KineQ napisał:

Jak moduł masz dobry, to potrzebne taśma ,wiązka,moduł w kierownicę i kodowanie

Edited by greg2505
Posted (edited)

Ja ostatnio jechałem wg. filmików na kanale povagowani (są 2-3 filmy - od wyciągnięcia poduszki do kodowania) i jakoś poszło ;)

Edited by 3r4
Share on other sites

Temat ogarnięty aby czeka mnie zakup nowej taśmy do kiery bo moja działa ale ma coś połamane i nie blokuje się i nie wiem czy może taka być zamontowana czy to bezpieczne wgl chodzi mi o to jest złamane i wgl się to nie blokuje nie wiem od czego to jest sprężynka wypadła. Sama kierownica z mf działa a auto nie pokazało błędu. Jeśli ktoś wie od czego to jest to będe wdzięczny za informację :)

Share on other sites

to jest chyba blokada, żebyś  nie mógł kręcić jak taśmę wyciągasz z auta. Normalnie w aucie jest wciśnięta, na stole bolec wyskakuje i blokuje możliwość kręcenia, żeby później nie zerwać taśmy w środku

Share on other sites

Czyli jak to założone jest to zbędne to jest ? Bo nie wiem czy szukać nowej taśmy czy zostawic ta.

Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.