Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbo G30 770


ALEK1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam jeden problem i może ktoś jest znawcą tutaj i może mi pomoże. Auto a4 bfb stroker Turbo garrett g 30 770. Problem polega na tym że jak zgaszę silnik po 30 sekundach zaczyna grzać wodę która wychodzi z turbo i wpada z powrotem do systemu chłodniczego i słychać bąbelki powietrza czyli woda zaczyna się gotować. Jakby ktoś mógł poradzić coś to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak turbo gorące to normalne że się płyn w turbo gotuje.

Niektórzy znawcy zalecają powrót płynu z turbo dać prosto do zbiorniczka wyrównawczego żeby silnika nie zapowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe już rozwiązali w fabryce audi dając w wersjach s3 pompkę elektryczną która pracuje po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kakamber1 napisał:

Jak turbo gorące to normalne że się płyn w turbo gotuje.

Niektórzy znawcy zalecają powrót płynu z turbo dać prosto do zbiorniczka wyrównawczego żeby silnika nie zapowietrzać.

Tak rozumiem to ale miałem Turbo garrett g 25-550 przed tym Turbo co założyłem teraz i nie miałem tego problemu tego nie mogę zrozumieć a teraz zmieniłem na 770 jak gaszę silnik tylko jak gaszę silnik to po 15 sekundach przechodząca woda przez Turbo zaczynają grzać i słyszysz bąbelki powietrza w systemie chłodzenia muszę to jakoś rozwiązać inne a4 z dużymi Turbo nie mają takich problemów coś jest nie tak. O tej pompie dodatkowej to wiem ale ona jest sterowana przez mózg samochodu do mojego nie mogę takich pakować na razie. Ale bardzo dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...