Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kompresor klimatyzacji wydaje dziwny dźwięk


mati07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam problem ze sprężarką klimatyzacji zaczął mi wyciekać olej kołem kompresora. Kupiłem drugi kompresor po regeneracji, pojeździłem trochę i nagle zaczął się wydobywać dziwny dźwięk jak by żaby rechotaly. Myślałem że jakaś rolka a nawet rozrząd. Okazuję się że po włączeniu kompresora jest cisza gdy wyłączę znowu słychać. Odesłałem sprężarkę gościowi przysłał drugą było ok przez 200km teraz znowu zaczyna wydobywać się ten sam dźwięk tylko trochę ciszej, ale myślę że to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo regenerowane to można od razu na złom wywieźć w większości przypadków. Nie masz opilkow w układzie, które powodują zacieranie się kompresora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Bo regenerowane to można od razu na złom wywieźć w większości przypadków. Nie masz opilkow w układzie, które powodują zacieranie się kompresora? 

Wyciągałem filterek przy podszybiu nie ma opiłków. Sama klima ładnie chłodzi. Po założeniu tej drugiej regenerowanej była na początku cisza, ale przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobnie w innym aucie i było łożysko na wykończeniu we wnątrz kompresora. Tez był po regeneracji ale odglosy siet nasiliły znacząco po około dwóch latach dopiero :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

U siebie miałem podobnie w innym aucie i było łożysko na wykończeniu we wnątrz kompresora. Tez był po regeneracji ale odglosy siet nasiliły znacząco po około dwóch latach dopiero :P

Już sam nie wiem, ale po założeniu nie było słychać dopiero po jakiś 200km tylko teraz ten głos jest dużo mniejszy wystarczy stanąć w innym miejscu przy aucie i jest cicho. Dla tego mogłem nie słyszeć po założeniu bo nie stoi się cały czas przy aucie dwa razy sprawdziłem i więcej nie nasłuchiwałem. Zobaczę jeżeli będzie tak jak wcześniej to znaczy że to sprężarka. Fakt jest taki że jak włączę klimę nie słychać nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

U siebie miałem podobnie w innym aucie i było łożysko na wykończeniu we wnątrz kompresora. Tez był po regeneracji ale odglosy siet nasiliły znacząco po około dwóch latach dopiero :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mati07 napisał:

Po 10 sek słychać najbardziej. Może ktoś coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...