Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z opalaniem, nie odpala


PepsiQ7

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b5 1.6 lpg. Problem zaczął się kilka dni temu. Audi coraz ciężej odpalało, musiałem kręcić rozrusznikem dosyć długo, żeby silnik załapał, na następny dzień odpalał dopiero za X razem. Bez różnicy czy zimny czy ciepły. W końcu w ogóle przestał palić. Stwierdziłem, że to pompka paliwa dokonała żywoty, jednak po wymianie problem nie ustąpił. Audi teraz odpala tylko za pierwszym razem gdy zakręce rozrusznikiem, wchodzi na obroty 1500rpm I po chwili zostaje na 1200rpm. Po dodaniu gazy normalnie się wykręca. Lecz gdy zagasze silnik już nie jestem wstanie go odpalić kolejny raz(podczas kręcenia rozrusznikiem nawet nie zakaszlnie). Znajomy stwierdził, że to może być przepływomierz, ale czy zjechana przepływka nie pozwalałaby na odpalenie silnika? Może ktoś miał podobny problem? Wolałbym nie wymieniać połowy samochodu na oślep z nadzieją, że może akurat ta część padła. 

Komputer pokazał błędy czujnika temperatury silnika i płynu chłodniczego(chyba) oraz sondę lambda. Po wykasowaniu błędów nie pojawiły się ponownie. 

Dodam jeszcze, że po przekręceniu kluczyka oraz próbie opalania nie świecą mi się lampki od lpg, a gdy samochód normalnie palił lampki zapalały się od razu. Przez to nie mam możliwości odpalenia na gazie, ponieważ przycisk nie reaguje.

 

Edytowane przez PepsiQ7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problemem jest czujnik temperatury wody. Wtedy problemem nie będzie brak paliwa, a zalewanie samochodu paliwem przez co nie chce odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aż tak, żeby nawet nie zachełchać na chwile? Bo ja kręcę nawet 30 sekund i nie ma ochoty załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, autko ciężko odpalało aż w końcu kręcił ale nie załapał. 

Przyczyną była cewka, rownież wymieniłem czujnik położenia wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę paliwa mogłeś sprawdzić odpalając awaryjnie na gazie. Jeżeli nie zapala na gazie znaczy pompa dobra. 

A jak przekręcasz kluczyk zapalają się normalnie kontrolki na desce? Jeśli nie to sprawdzić można kostkę stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...