Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazdo, wtyczka żarówki H7 ciągle się przepala - foto


tom2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ciągłym wypalaniem się wtyczek do świateł mijana - żarówka H7 jak na foto. Dzieje mi się to z obu stron. Wymieniam przypalone przewody i wtyczki co pół roku. Próbowałem i ceramiczne i plastikowe i to samo. Co może być przyczyną. Żarówki standardowe bez żadnych +.

img_20210505_074944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystancja przejścia jest za wysoka i to powoduje nagrzewanie się w miejscu łączenia styków. Kupiłeś oryginalne kostki czy najtańsze badziewie?

Jeżeli kostka luźno wchodzi na stopki żarówki i nie ma porządnego styku to właśnie rezystancja przejścia jest wysoka. Jak kupisz następne to zaciśnij/dognij te piny w kostce, żeby ciężko wchodziły na stopki. Kup oryginalne bo mają miedziane kontakty a nie badziewie z aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Kupowałem różne kostki i i połączenie miało dobry styk. Gdzie kupię oryginalne kostki ? Dziwne jest to, że przewody również się bardzo nagrzewają i izolacja na nich jest przypalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w ASO albo używki na allegro. Możesz też firmy Hella kupić. To normalne, że przewody i izolacja też się nagrzewają bo temperatura jest wysoka i się rozprzestrzenia. Ważne jest, żeby przewody i piny były miedziane i żeby przewody miały odpowiedni przekrój (ten sam co przewody oryginalne, do których mocujesz te kostki). 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO i tylko cała wiązka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 14:26, Muskel1 napisał:

Kup takie

ALLEGRO.PL

 

Te są naprawdę ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem gniazda ceramiczne i ich jakość już nie taka jak tych zakupionych kilka lat temu.

Póki co zamontowałem i zobaczymy jak się będą sprawowały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w nich, czy piny na przewodach są dobrze zaciśniętę i czy kostka ciężko na stopki żarówki wchodzi. Tam wszystko musi mieć bardzo dobry styk, nic nie może być luźne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 14:36, Muskel1 napisał:

Sprawdź w nich, czy piny na przewodach są dobrze zaciśniętę i czy kostka ciężko na stopki żarówki wchodzi. Tam wszystko musi mieć bardzo dobry styk, nic nie może być luźne. 

Niby wszystko ma dobry styk. Teraz założyłem te Helli co kolega podlinkował i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...