Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewem z zewnętrznym, A4 b9 2.0 TDI 190 PS


DedykOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim użytkownikom! :=)  Mam mały problem z moim wozidłem. Szukałem na forum podobnego tematu,problemu ale niestety nie znalazłem. (Tzn. był ale niedokładne zapytanie i brak odpowiedzi) Otóż mój samochód Audi a4 b9  2.0 Tdi 190 ps Quattro z 2017 roku, przejechane 136 kkm. ma mały problem z nawiewem tak zwanym zewnętrznym. Otóż włączam nawiew na obojętnie jaką moc przy obiegu z zewnątrz i z kratek bardzo słabo dmucha :( Gdy włączam na obieg wewnętrzny dmucha jak szalony,gdy wyłączę w obiegu wewnętrznym AC to samochód mi paruje. Dodam że przy obiegu z zewnątrz dmuchawa daje full, ale tak jakby do środka docierało zaledwie 5 % powietrza z zewnątrz. Wyciaglem filtr i nagle wszystko zaczelo działać. (filtr ok) Gdy włożyłem filtr znowu to samo, ten sam problem, czy możliwe że filtr blokuję jakieś klapki? Widziałem tam w środku takie klapki od strony silnika, czy to one mogą być w jakiś sposób blokowane? Podłączyłem A4 pod Obdeleven i żadnych błędów, czysto!  Macie jajkies pomysły? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a było robione coś z klimatyzacją (jakieś naprawy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw jak przy zapchanym filtrze. Na twoim miejscu podmienił bym filtr i sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej karierze przerabiałem przypadek że właściciel nabijał klimatyzację w jakimś serwisie... Tam wiadomo automat... Efekt taki że klima popracowała a potem po mimo ewidentnie pracującego wentylatora nawiewu nie było nawiewu powietrza... Co się okazało - w automat nabił tyle czynnika ile mu ustawili... Ile nie wiem, ale... czasem jest tak że trzeba dać troszkę więcej lub mniej.... Podłączając klasyczne manometry to widać... Tam gościowi troszkę za dużo nabili i to powodowało zaladzanie się parownika co powodowało brak możliwości przepływu powietrza przez zalodzony parownik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, przepraszam że nie odpisywałem  :(. Przyczyną takiej hmm "dysfunkcji " nawiewu był...uwaga, uwaga...

Filtr kabinowy tak jak napisał kolega wcześniej. Przed kupnem filtru wyciaglem stary i załączylem nawiewy. Działało wszystko bardzo dobrze. Kupiłem więc nowy filtr i wszystko działa jak należy!  Dziękuję wam jeszcze raz, za każdą radę. Pozdrawiam Kamil! :)

PS. Nie odpisywałem długo bo miałem urlop hihi

Edytowane przez DedykOOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...