Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Modernizacja reflektorów XENON na BILED


MarcinGdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od pewnego czasu myślę o modernizacji/wymianie soczewek oryginalnych Xenon na Biled. W swoim A4 B6 posiadam oryginalne reflektory Xenon z samopoziomowaniem (nie są skrętne).

Tydzień temu spalił mi się jeden z żarników więc postanowiłem wymienić oba. Po demontażu reflektorów przy okazji dowiedziałem się dlaczego moje Xenony tak słabo świeciły w nocy. Okazało się, że poprzedni właściciel (wg mnie jakiś "wieśniak"), zdemontował oryginalne przetwornice Valeo oraz żarniki i wstawił jakiś beznadziejny zestaw HID tzw. Zenony i przerobił mocowanie/osadzenie żarników z D1S na H7! (nie pytajcie jak to zrobił bo nie mam pojęcia). Zapewne przeraziły go koszta oryginalnych przetwornic (które rzadko padają) i żarników. Moje reflektory zapewne posiadają również wypalone odbłyśniki, poza tym są brudne w środku i należałoby także spolerować fronty. Stwierdziłem, że wyrzucę albo sprzedam swoje lampy i kupię kompletne używane w bardzo dobrym stanie reflektory Xenon z przetwornicami Valeo i żarnikami. Ceny takich używanych kompletów w internecie oscylują między 1000 a 1500 zł. Jednak pomyślałem, że i w takich lampach zapewne będą wypalone odbłyśniki i będzie trzeba je regenerować.

Wtedy wpadłem na pomysł, aby moje reflektory zregenerować tj. rozkleić, wyczyścić, spolerować fronty i wyrzucić oryginalne soczewki i wstawić soczewki Biled.

Pytanie, czy są gdzieś w internecie soczewki Biled (ewentualnie jakiś model, firma, nazwa), które będę mógł zastąpić na moje oryginalne soczewki tak aby nie była wymagana przeróbka ich mocowania i żeby otwory montażowe pasowały?.

Myślałem też o tym aby wstawić soczewki z żarnikami H1 i przetwornicami ale uparłem się i chcę Biled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że chciałbym tak zmodernizować lampy jak na filmie poniżej. Środek czarny i Biled. Nie chcę tych lamp wysyłać do jakiejś firmy tylko zrobić to samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w lampie mocowanie pod H7 to zapewne masz zwykłe lampy z dołożonym HIDem, nie istotne, jeśli chcesz coś dobrego to trzeba zmienić lampy na bi-xenon wtedy można się bawić w zmianę soczewek na takie z B8, B8FL, Evox-R czy jakieś biledy jak już bardzo musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam z D1S i jest to Xenon a nie Bi. Po prostu ktoś wsadził tam H7 i docisnął drutem żeby jakoś się trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Lampy się samopoziomują. Po nr seryjnych które są na naklejkach na lampach wyczytałem w ETCE, że to oryginalne lampy Xenon. Jeżeli w Bixenoninie mógłbym wymienić soczewki to rozumiem że w xenonienie nie mogę? Jeśli nie mogę to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwykłym xenonie da się tez zmienić soczewki, ale trzeba rozkleić lampy, a po za tym w zwykłym xenonie jest bardzo mało miejsca i niewiele dobrego da się tam wsadzić, o evoxie czy b8 zapomnij te soczewki są za duże gabarytowo.

Samo rozklejenie lampy też nie jest proste, raczej nie do zrobienia bez uszkodzenia czegoś więc wtedy wypadało by zmienić klosze na nowe, albo lepić później lampy co nie wygląda dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki rozumiem. Lampy miałem zamiar rozkleić aby je pomalować. Spolerowac lampy z zewnątrz też chciałem. Z tego co widziałem w necie to soczewki Biled są mniejsze od evox czy B8. Może się uda i wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko. Chcę zamowić projektory z aukcji poniżej:

ALLEGRO.PL

Mówiąc adapter/ramka mam na myśli to do czego montuje się soczewkę do wkładu lampy. Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nie jest rozchwytywany, ale udało mi się to ogarnąć. Zdemontowałem oryginalne reflektory, rozkleiłem i wyprułem flaki czyli żarniki, przetwornice i soczewki, które były mega wypalone, aż czarne. Reflektory oddałem do regeneracji. Regeneracja polegała na pomalowaniu wnętrza reflektorów na piano black, a wkłady lamp (do których zamocowane są soczewki) na szaro z dodatkami piano black. Fronty lamp zostały spolerowane i zabezpieczone warstwą lakieru bezbarwnego.

Kupiłem soczewki Bi-Led 2,5 cala. Zamontowałem i podłączyłem elektrycznie, samopoziomowanie działa. Oczywiście oryginalne otwory montażowe soczewki nie pasowały więc musiałem je odrobinę przerobić. Przed sklejeniem lamp przetestowałem działanie. Złożyłem wszystko do kupy i zamontowałem. Reflektory ani razu mi nie zaparowały.

Efekt: w końcu wszystko widzę! Światła pięknie świecą w nocy, widoczne odcięcie światła przez przesłony, a światła drogowe to jest kosmos!. Światła ustawiłem wstępnie (wg mnie nawet idealnie) na równym podłożu przed ścianą, bo zbliżał mi się termin przeglądu technicznego.

Podczas przeglądu diagnosta do niczego się nie przyczepił. Przystawił to urządzenie do reflektorów aby zobaczyć czy są dobrze ustawione i stwierdził, że są idealnie ustawione i nie trzeba nanosić korekt. Stwierdził tylko że pięknie świecą, a ja mu odpowiedziałem, że tylko wymieniłem odbłyśniki :)

Któregoś dnia wstawię fotki jak to świeci nocą.

Temat do zamknięcia i dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że jesteś zadowolony, ciekaw jestem opinii tych ledów w czasie jesiennej pogody, kiedy będzie mokro i często będzie mżył deszcz jak to wtedy w nocy świeci. Jak będziesz mógł daj znać. A jak jesteś z gdańska to może kiedyś wpadniesz na jakiegoś spota jak coś się będzie organizowało :)

 

 

tu spontanicznie pojawiają się jakieś informację o spotkaniach, nie są za bardzo regularne i często bywa że są 3 osoby ale mimo wszystko fajnie pogadać czasami na żywo i popatrzeć na auta kolegów jako inspiracja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaTeo85 napisał:

ciekaw jestem opinii tych ledów w czasie jesiennej pogody, kiedy będzie mokro i często będzie mżył deszcz jak to wtedy w nocy świeci.

Ja mam bi-led Koito i nie ma żadnego problemu. Widoczność jest bardzo dobra.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcinGdańsk napisał:

Widzę, że temat nie jest rozchwytywany, ale udało mi się to ogarnąć. Zdemontowałem oryginalne reflektory, rozkleiłem i wyprułem flaki czyli żarniki, przetwornice i soczewki, które były mega wypalone, aż czarne. Reflektory oddałem do regeneracji. Regeneracja polegała na pomalowaniu wnętrza reflektorów na piano black, a wkłady lamp (do których zamocowane są soczewki) na szaro z dodatkami piano black. Fronty lamp zostały spolerowane i zabezpieczone warstwą lakieru bezbarwnego.

Kupiłem soczewki Bi-Led 2,5 cala. Zamontowałem i podłączyłem elektrycznie, samopoziomowanie działa. Oczywiście oryginalne otwory montażowe soczewki nie pasowały więc musiałem je odrobinę przerobić. Przed sklejeniem lamp przetestowałem działanie. Złożyłem wszystko do kupy i zamontowałem. Reflektory ani razu mi nie zaparowały.

Efekt: w końcu wszystko widzę! Światła pięknie świecą w nocy, widoczne odcięcie światła przez przesłony, a światła drogowe to jest kosmos!. Światła ustawiłem wstępnie (wg mnie nawet idealnie) na równym podłożu przed ścianą, bo zbliżał mi się termin przeglądu technicznego.

Podczas przeglądu diagnosta do niczego się nie przyczepił. Przystawił to urządzenie do reflektorów aby zobaczyć czy są dobrze ustawione i stwierdził, że są idealnie ustawione i nie trzeba nanosić korekt. Stwierdził tylko że pięknie świecą, a ja mu odpowiedziałem, że tylko wymieniłem odbłyśniki :)

Któregoś dnia wstawię fotki jak to świeci nocą.

Temat do zamknięcia i dla potomnych.

wrzuć fotki ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 14:34, Ivanek napisał(a):

wrzuć fotki ;))

wrzucił ?  bo nie widzę rozchwytywania prośby :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marianset napisał(a):

wrzucił ?  bo nie widzę rozchwytywania prośby :D 

Ja będę kupował całe lampy z projektorem 3" więc może ja szybciej wrzucę niż on :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...