Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Częściowe działanie elektryki w drzwiach pasażera


Mateusz-B6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem, kilka miesięcy temu przestała działać elektryka w drzwiach kierowcy i pasażera. Zacząłem od bezpiecznika, spalony, wymieniłem, sprawdziłem - drzwi kierowcy w pełni działały, drzwi pasażera wszystko poza elektryczną regulacją lusterka, podgrzewania i fotochromem. Po chwili znów bezpiecznik spalony, więc rozebrałem boczki, okazało się, że ktoś nieźle rzeźbił przy kostce w drzwiach kierowcy i wszystko to się rozsypało. Dałem nową wiązkę i przewody - nie działa nic w drzwiach kierowcy. Wymieniłem silniczek z modułem podnoszenia szyby - wszystko ok, więc uznałem, że trzeba to powtórzyć po stronie pasażera, ale tam przewody, kostka, wiązki wyglądają bardzo dobrze, przejrzałem wzdłuż i wszerz, nie widzę najmniejszego szczegółu, który mógłby wskazywać jakieś uszkodzenie, więc wymieniłem silniczek z modułem podnoszenia szyby, niestety do żywych wrócił jedynie czujnik otwartych drzwi oraz centralny zamek. W efekcie końcowym drzwi kierowcy są w pełni sprawne (oprócz przycisku opuszczania szyby pasażera), a w drzwiach pasażera działa tylko czujnik otwartych drzwi i centralny zamek. Podnoszenie szyby, podświetlenie przycisku i klamki, regulacja lusterka, podgrzewanie i fotochrom nadal nie działają (silniczek z modułem dobrany 1:1, jedyne, co się różni na etykiecie, to wyprodukowany tydzień później, wszystkie numery się zgadzają). Teraz pytanie, czy mogę jakoś zewrzeć piny, w celu sprawdzenia np podnoszenia szyby? Czy możecie mi podpowiedzieć jakie napięcia powinny być na pinach odpowiedzialnych za regulowanie szyby? Lusterko jestem w stanie przeboleć, ale szybę chciałbym przywrócić jak najszybciej do żywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a błędy w module komfortu odczytałeś? jakieś są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działa centralny to wiązki dochodzące do modułu raczej są sprawne (zasilanie + inklinacja + CAN) bo bez tego nie działało by nic. Oprócz sprawdzenia MK pod kątem błedów skupiłbym się na wiązkach wewnątrz drzwi podłączonych do modułu:
- 16pin - lusterko
- 32pin - przełącznik szyb + pakiet oświetlenia

 

Piny na kostce przełącznika: 1 - podświetlenie, 2 - masa, 3 - sygnał

 

Coś mi świta, że jeżeli przełącznik szyby w drzwiach pasażera nie będzie sprawny to z drzwi kierowcy również nie będzie ona działać ale możliwe, że się mylę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaTeo85 napisał:

a błędy w module komfortu odczytałeś? jakieś są?

Brak błędów, przed wymianą silniczków były błędy silniczka w drzwiach kierowcy i pasażera.

 

 

46 minut temu, Skowrix napisał:

Jeżeli działa centralny to wiązki dochodzące do modułu raczej są sprawne (zasilanie + inklinacja + CAN) bo bez tego nie działało by nic. Oprócz sprawdzenia MK pod kątem błedów skupiłbym się na wiązkach wewnątrz drzwi podłączonych do modułu:
- 16pin - lusterko
- 32pin - przełącznik szyb + pakiet oświetlenia

 

Piny na kostce przełącznika: 1 - podświetlenie, 2 - masa, 3 - sygnał

 

Coś mi świta, że jeżeli przełącznik szyby w drzwiach pasażera nie będzie sprawny to z drzwi kierowcy również nie będzie ona działać ale możliwe, że się mylę :) 

Przełącznik szyby w drzwiach pasażera szwankował, działał odwrotnie lub dopiero za którymś razem, może być, że faktycznie padł i tak jak mówisz, po stronie kierowcy przez to też nie działa, zamówię nowy i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skowrix napisał:

Jeżeli działa centralny to wiązki dochodzące do modułu raczej są sprawne (zasilanie + inklinacja + CAN) bo bez tego nie działało by nic. Oprócz sprawdzenia MK pod kątem błedów skupiłbym się na wiązkach wewnątrz drzwi podłączonych do modułu:
- 16pin - lusterko
- 32pin - przełącznik szyb + pakiet oświetlenia

 

Piny na kostce przełącznika: 1 - podświetlenie, 2 - masa, 3 - sygnał

 

Coś mi świta, że jeżeli przełącznik szyby w drzwiach pasażera nie będzie sprawny to z drzwi kierowcy również nie będzie ona działać ale możliwe, że się mylę :) 

Jasnobrazowa kostka do przełącznika, 3 piny, jeden wskazuje 0.58v, czy to jest ok?

 

Rozebralem przełącznik szyb, wygląda jak nowy, napryskałem kontaktu, ale bez zmian.

 

 

Czy silniczek z drzwi kierowcy zadziała w drzwiach pasażera?

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dalej jest nie tak, can działa w trybie jednoprzewodowym i jest zbyt niskie napięcie zasilania w drzwiach kierowcy. gdzieś albo wtyczka uszkodzona, albo iny w niej, może zaśniedziałe od wody, albo wiązka w drzwiach ma przełamane przewody.

sprawdź dla pewności bezpieczniki 37 i 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 22 dobry, 37 sprawdzę, zdejmę ten bandaż z przewodów, zgaduję, że już go na nowo nie nałożę - izolacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówię. Tak się zastanawiam, bo do kostki w słupku A po stronie pasażera idą przewody od modułu komfortu? Ja w sumie wymieniałem kostkę w słupku A kierowcy, przy tym miałem rozebrane tapicerkę w okolicach nóg kierowcy, słupka A etc, może tam uszkodziłem jakiś kabel? Potwierdź mi proszę czy przewody idą z modułu komfortu do słupku A pasażera, żebym na marnę nie rozbierał strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, przewody do drzwi pasażera to zasilania z bezpiecznika 22 i bezpiecznika 37, masa, CANy i przewód "Convinience" (tylko CANy i convinience idą do MK) ok część z nich przechodzi po słupku A kierowcy jak i nad kierownicą w torze kablowym) ale nie przez kostki słupka A

zdejmij osłonę gumową z przejścia kablowego do drzwi pasażera, wypnij kostkę i sprawdź czy w kostce nie ma wody czy nie zaśniedziało nic i dodatkowo czy pod gumową przelotką kable nie są popękane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka i przewody pomiędzy słupkiem A a drzwiami są w stanie niemalże idealnym. Bezpiecznik 22 i 37 sprawdzony, w porządku. Przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz, kiedyś pękła linka od mechanizmu podnoszenia szyby w drzwiach pasażera, rozebrałem boczek i okazało się, że głośnik Bose jest obłożony z tyłu taką pianką, w której stała woda, pianka dotykała linki i linka w tym miejscu zardzewiała i pękła, być może w tym miejscu wiązkę szlak trafił również od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeden z dwóch najgrubszych przewodów był przerwany na samym początku w drzwiach, wymieniłem go i zarówno szyba jak i lusterko działają. Dziękuję bardzo za pomoc @MaTeo85 oraz @Skowrix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...