Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerwa w obwodzie między radiem a wzmacniaczem


machonis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki błąd w sterowniku

00858 011 Połączenie między wyjściem sygnału ZF (pośr.cz.) radia a wzmacniaczem antenowym

W bagażniku w boczku mam jeden luźny kabel. Czy to on stwarza problem? Gdzie powinien być podpięty?

 

186493194_543020913365740_349968846419343976_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam przeróbkę robił,ten podwójny przewód z białą wtyczką powinien być wpięty w miejsce gdzie ten pojedynczy z białą wtyczką jest obecnie wpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałam, ale jak go podmienię to nie działa radio. Widziałam właśnie na internecie, że wszyscy mają podwójny w tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po wiązkach że ktoś tam już siedział i zrobił przeróbkę instalacji,a radio zbiera fale normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie nie ustawi znanych stacji oprócz Radia Maryja, ale ręcznie ustawione stacje działają, choć wydaje mi się, że sygnał nie jest zbyt mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryjkę łapie na auto strojeniu bo ma bardzo silny sygnał,trzeba wyciągnąć radio i zobaczyć czy przewód z podwójną wtyczką znajduje się za nim i podpiąć do radia oraz wzmacniacza. Oczywiście może być coś nie tak z uwagi na to że już ktoś grzebał i problem musiał wcześniej występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jak myślisz od czego będzie kabel, który aktualnie jest we wzmacniaczu? Może da się znaleźć jakiś schemat podłączenia?

Jak myślisz, czy przez tą przerwę może być problem, że MMI działa tylko na włączonym zapłonie i silniku? Jak już zgasi się silnik to MMI się wyłącza i nie da się go włączyć póki nie włączy się zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, machonis napisał:

A powiedz mi, jak myślisz od czego będzie kabel, który aktualnie jest we wzmacniaczu?

Raczej do radia podłączony,tylko nie wiem dlaczego nie ten podwójny.

52 minuty temu, machonis napisał:

Jak myślisz, czy przez tą przerwę może być problem, że MMI działa tylko na włączonym zapłonie i silniku? Jak już zgasi się silnik to MMI się wyłącza i nie da się go włączyć póki nie włączy się zapłonu.

To już raczej problem z samym mmi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pila24 napisał:

To już raczej problem z samym mmi 

A wiesz może co może być powodem tego problemu z MMI? W ustawieniach nie ma nic, w zielonym menu sprawdzałam wszystkie ustawienia czasu, ale też nie było nic na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia,może być jakaś usterka w mmi lub innych komponentach. Zrób skan i wklej wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę skan we czwartek bo jutro wyjeżdżam. Może uda się znaleźć przyczynę w kodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w ogóle mmi czy może radio concert? Zrób zdjęcie co siedzi nad panelem klimy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODY BŁĘDÓW A4 B8.pdf
Pełny skan błędów.

A mam pytanie, czy jak mam wejście AUX w podłokietniku to możliwe, że było też AMI w samochodzie czy nie ma to związku ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI nie jest zależne od AUX i odwrotnie. Sprawdź w schowku czy masz AMI.

Masz gdzieś przerwę w światłowodzie i dlatego MMI nie działa jak należy. Dodatkowo masz nagrzebane coś w tej instalacji (na podstawie tych błędów, które są zapisane).

W VCDS jest funkcja testu magistrali optycznej. Uruchom ją to może pokaże, na którym odcinku. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schowku nie ma AMI, ale jest puste miejsce po AMI co mnie zdziwiło. Może stąd ten błąd przerwanego obwodu?

9ADB55E2-2BA2-41AA-8314-5A2CF0F9A5F6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, machonis napisał:

 Może stąd ten błąd przerwanego obwodu?

9ADB55E2-2BA2-41AA-8314-5A2CF0F9A5F6.jpeg

Nie. Urządzenia połączone są w pętlę i jak jest gdzieś przerwa to melduje błąd. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój schowek wygląda tak.

Zdjęliśmy go przed chwilą i nie widać tam żadnych luźnych kabli.

EA9FADB7-F017-4B62-A963-16110EC697DB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w wiązce gdzieś namieszane. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży nabytek więc ciężko stwierdzić co poprzedni właściciel namodził :/

No nic, ja tego pewnie nie ogarnę, może kiedyś z czasem wyjdzie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...