Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rejestracją


Virus668

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dział może nie do końca trafiony ale innego nie znalazłem. Otóż problem mam z zarejestrowaniem mojej b6. Historia pojazdu to zakup 2 lata temu audi przez chłopaka i sprowadzenie go do Polski. Pojeździł nim pół roku coś mu zaczęło szwankować dał do mechanika. Mechanik naprawił ale po jakimś czasie znwu się problem pojawił. Ciężko mi określić co dokładnie ale chłopak auto sprzedał gościowi który jak twierdzi wymienił jedynie termostat. Nie przerejestrował go i sprzedał mi. Wszystko było by ok gdyby nie to że na umowie panowie zapisali "kupujący został poinformowany o tym że silnik jest uszkodzony". Teraz pani w urzędzie nie chce mi go zarejestrować mimo iż miesiąc temu auto było na przeglądzie. Wszystko jest w najlepszym porządku ale ona twierdzi że potrzebuję opinii o tym że "usterka została usunięta". Miał ktoś z was taki przypadek? Czy to normalne czy zwykły wymysl pani urzędniczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety nadgorliwość urzędnicza.

Wystarczy Ci tylko potwierdzenie ze stacji diagnostycznej, że auto jest sprawne.

Niedawno sam rejestrowałem takie auto, które miało wpisane na fakturze, że ma uszkodzony silnik.

Zrobiłem przegląd w stacji kontroli. Powiedziałem diagnoście, że mam taką adnotację na fakturze i że w urzędzie nie chcą mi zarejestrować auta. Diagnosta wszystko sprawdził i wystawił zaświadczenie.

Auto zarejestrowałem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Virus668 napisał:

Witam. Dział może nie do końca trafiony ale innego nie znalazłem. Otóż problem mam z zarejestrowaniem mojej b6. Historia pojazdu to zakup 2 lata temu audi przez chłopaka i sprowadzenie go do Polski. Pojeździł nim pół roku coś mu zaczęło szwankować dał do mechanika. Mechanik naprawił ale po jakimś czasie znwu się problem pojawił. Ciężko mi określić co dokładnie ale chłopak auto sprzedał gościowi który jak twierdzi wymienił jedynie termostat. Nie przerejestrował go i sprzedał mi. Wszystko było by ok gdyby nie to że na umowie panowie zapisali "kupujący został poinformowany o tym że silnik jest uszkodzony". Teraz pani w urzędzie nie chce mi go zarejestrować mimo iż miesiąc temu auto było na przeglądzie. Wszystko jest w najlepszym porządku ale ona twierdzi że potrzebuję opinii o tym że "usterka została usunięta". Miał ktoś z was taki przypadek? Czy to normalne czy zwykły wymysl pani urzędniczki? 

musisz wrócic na stacje, diagnosta wyda Ci dokument ze silnik jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 11:53, Dev napisał:

diagnosta wyda Ci dokument ze silnik jest sprawny

Hmmmmm.

A co ma diagnosta do silnika ???

Ma takie uprawnienia by wydawać dokument o jego sprawności ???

Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 22:31, Fido napisał:

Hmmmmm.

A co ma diagnosta do silnika ???

Ma takie uprawnienia by wydawać dokument o jego sprawności ???

Pytam z ciekawości.

ma, po to jest

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie jest to wymysł urzędniczki. w zupełności wystarczy oświadczenie że pojazd nie brał udziału w kolizji drogowej. bo tylko to może powstrzymać urzędnika przed rejestracja pojazdu.

to jak? jeśli będzie napisane że auto porysowane albo wgniecione to też odmówią rejestracji ? uszkodzenie silnika nie jest uszkodzeniem konstrukcji auta zatem nie jest potencjalnie niebezpieczne. jeśli urzędnik odmówi przyjęcia oświadczenia proponuje załatwiać sprawę przez kierownika i prosić o odmowę na piśmie z interpretacją.

 

rejestrowałem już dziesiątki takich aut bez problemu :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...