Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twardsze sprężyny na tył , podniesienie tyłu


z@mela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 mam B5 diesel afn   w kombi i  auto na pusto stoi w miarę równo natomiast przy niewielkim już załadowaniu tył "siada" a często wożę wędki , silniki , akumulatory   nie rzadko ciągnę przyczepę z łódką i wtedy  dypa jest niemalże wleczona po ziemi   co  powoduje jeszcze  większe unoszenie się przodu i utratę  trakcji  w cięższych warunkach  dlatego pomyślałem o wymianie sprężyn na jakieś twardsze , wzmacniany    co do wysokości  to najchętniej podniósłbym  cały pojazd o metr w górę żeby się lepiej jeździło ale to nie realne heh

Czy  możecie polecić   jakieś  sprawdzone  sprężyny które  można tam władować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie najpierw kondycję Twoich amortyzatorów z tyłu, bo ja jakoś żadnych problemów w B5 nie mialem, nawet jak przyczepki z lekkim załadunkiem woziłem. Po drugie, Audi to samochody szosowe, nie możesz narzekać, że nie możesz gdzieś dojechać w ternie tym autem, nie do tego było zaprojektowane a widze, że masz chrapkę na coś terenowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szosowe dość  miekkie auto ale je lubie za  trwałość ,  taniość  napraw , bezawaryjność  i ekonomię  bo niestety mieszkam na zadupiu  gdzie do  rzeki mam 70-130km a najbliższego jeziora  90km :/  więc nie  ma mowy o  czyms  terenowym bo zwyczajnie  po przerobieniu wszystkiego  doszedłem do wniosku że te "czołgi" palą  jak  tankietki  ale nie powiem napęd na 4  koła , wyższy prześwit to by było coś  dlatego bijam się  poczciwą  A4  tylko   przyczepa z łodzią dość  mocno dociąża tył  bo wiadomo oś przyczepy przesunięta w tył  żeby ułatwić  wodowanie i podczas jazdy z założonym silnikiem     tak właśnie musi być  .
Amorki tył  są  ok  bardziej skłaniałbym się  w kierunku  sprężyn
 w zafirze miałem tak że oryginalne sprężyny były dość  miękkie choć  to "autobus  " i po wymianie na  niby utwardzane   pojazd   można użytkować   należycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...