Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki na zimnym silniku


Kamyk0408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem który już doprowadza mnie do szału zawsze z rana na zimnym silniku słychać walenie łańcuszka pod pokrywą zaworów. Napinacz był wymieniany jakieś 40 tys temu razem z łańcuchem i uszczelkami , ciśnienie oleju jest ok . Olej to motul 5w40. Z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień napinacz na taki bez fazatora i będziesz mieć święty spokój. Jak to typowy chińczyk to się nie dziwię. Przejrzyj temat o napinaczu i zobacz jak wyglądają ślizgi po śmiesznym przebiegu w takim zamienniku.

Poza tym jak to tylko chwilę to wg. kałdi tak może być i jest to dopuszczalne. :hi:

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz był wymieniany na oryginał i tydzień temu jeszcze były znowu wymieniane ślizgi i łańcuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ślizgi po 40tys były zużyte w ori napinaczu, który kosztuje ponad 2koła? Czy to pseudo oryginał z allegro za 500zł ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginał . ślizgi były ok ale już jak był wymieniany łańcuszek to odrazy ślizgi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, by tak nie chodził. Gdzie kupiłeś ten napinacz i ile dałeś za niego?Zmiana na gęstszy, to nie rozwiązanie.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamyk0408 napisał:

Może olej mu zmienić na gęstszy , ale jaki ?

Dla napinacza to jeszcze gorzej. Nagraj jak strasznie to stuka, bo może dramatyzujesz, a nawet jeśli to ori to jakość tych częsci jest co raz gorsza i od nowości potrafią być niesprawne, sam się o tym przekonałem ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cud od soboty zagrał tylko raz i to przez chwilkę ? oby to już tak zostało . Ale mam jeszcze jeden problem . Jak mu tak wcisne mocniej od 3 tyś obrotów zaczyna mi tak jak by bujać autem co 100 obrotów wskazówka się zatrzymuje na chwilę do póki nie przestanę wciskać . Nagram filmik co mu się tam dzieje .

Edytowane przez Kamyk0408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 11:06, Kamyk0408 napisał:

Napinacz był wymieniany na oryginał i tydzień temu jeszcze były znowu wymieniane ślizgi i łańcuch 

Wymieniałem niedawno uszczelkę i sprawdzałem jak wyglądają ślizgi po przebiegu 155k km - zero zużycia, nawet paznokciem nie dało się nic wyczuć, tylko kolor miały inny w miejscu tarcia płytek łańcucha o ślizgi. Nie wiem, być może ktoś go wymieniał, może licznik był też cofnięty, tak czy inaczej ja przejechałem około 30 k km i wyglądał jak pisałem wyżej. Także, czy Twój napinacz to ORI - wątpliwa sprawa wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% napinaczy na allegro za 500-600 zł to "oryginały".

W takim razie zastanawiam się skąd wziąć zamiennik i ile kosztuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, whyduck1 napisał:

99% napinaczy na allegro za 500-600 zł to "oryginały".

W takim razie zastanawiam się skąd wziąć zamiennik i ile kosztuje. :P

To się nie zastanawiaj, tylko kup oryginalny oryginał, czyt. ASO

Wiem, zaboli, ale przy dobrych wiatrach już tam nigdy nie będziesz musiał zaglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuję.

To było w formie ironii.

Same oryginały na allegro.

 

Gdybym musiał zmieniać, założył bym bez solenoidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bujanie ogarnięte walnięty n75. Teraz bym logi ogarną mam vcds-a ale za bardzo nie wiem jak wykonać takie logi może jakaś podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział diagnostyka. Naprawdę tak ciężko poszukać? Wszystko logach dla 1.8t tam jest, przedszkolak by ogarnął po tamtych instrukcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część trochę to trwało ostatnio jestem tak zawalony wszystkim że nie mam naprawdę na nic czasu ale udało mi się zrobić logi chyba dobrze proszę o rozszyfrowanie

LOG-01-001-xxx-xxx.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kamyk0408 napisał:

Część trochę to trwało ostatnio jestem tak zawalony wszystkim że nie mam naprawdę na nic czasu ale udało mi się zrobić logi chyba dobrze proszę o rozszyfrowanie

LOG-01-001-xxx-xxx.CSV 8 kB · 0 pobrań

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno ja mam multitronic w takiej skrzyni też robimy logi na D drive od 1500 do odcinki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...