Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wylewanie płynu na postoju po jeździe 1.8 adr


czerwonawisienka

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem z 1.8 adr ze po jeździe silnik wyrzuca płyn chłodzący, nie wiem dokładnie skad ale jak patrzyłem pod silnik to kapie głownie z prawej strony obok skrzyni i najgorsze jest to ze nie od razu, dopiero tak po około 2/3 min na postoju i to tylko jak silnik się dobrze nagrzeje, raz go odpaliłem, odpiąłem rurę do gaźnika żeby było lepiej widać tył silnika i czekałem czy może cos się bd lać i nic... ma ktos pomysł co to może być ze na zimnym i w czasie jazdy nic się nie leje a na postoju po dłuższej jeździe wywala płyn? pod korkiem nie ma masła ani w zbiorniczku oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz płyn odpowiednio rozrobiony czy wodę? Bo to różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo przy niewłaściwym chłodziwe (za dużo wody względem koncentratu) powstaje wyższe ciśnienie w układzie,i zaczyna uciekać płyn w miejscach gdzie są małe nieszczelność. Sprawdź po dłuższej jeździe czy wąż górnym chłodnicy nie jest twardy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w B5, okazało się, że króciec powrotny w zbiorniczku był pęknięty i puszczał jak robiło się większe ciśnienie. Sprawdź, czy ten wąż też jest mokry, czy samym odpowietrzeniem wylatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 09:08, Langista napisał:

Miałem podobny problem w B5, okazało się, że króciec powrotny w zbiorniczku był pęknięty i puszczał jak robiło się większe ciśnienie. Sprawdź, czy ten wąż też jest mokry, czy samym odpowietrzeniem wylatuje.

podepnę się. Mam pytanko do Ciebie, w B5 AFN na zimnym bądź rozgrzanym silniku powinien leciec płyn z tego cienkiego wężyka do zbiorniczka? U mnie nie leci, pompa wody sprawna, termostat wymieniony na behr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może leci ale na tyle mało, że nie widzisz? Tam w sumie coś wyleci dopiero jak termostat się otworzy, tak mi się wydaje przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...