Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwiek z silnika


kamiles900

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! W ostatnim czasie spod maski dochodzi dziwny dźwięk, może komuś uda się rozpoznać- wrzucam filmik. Słychać go do pierwszej sekundy filmiku, a potem przy gaszeniu pod koniec trzeciej sekundy. Ciężko nazwać ten dźwięk, można porównać go do dźwięku jakiejś kaczki :D Może to jakiś zaworek czy coś. Udało mi się namierzyć albo wydaje mi się, że dochodzi on z okolicy dolotu lub gdzieś pod nim. W czasie jazdy występuje czasem przy przyśpieszaniu, podczas gazowania na postoju nie udało mi się go uzyskać, jedynie przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Czy ktoś potrafi oceni jaki element mógł by wydawać taki dźwięk? Silnik 1.8T BEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnikiem oraz skrzynią i odbój na pasie przednim całe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pelonek1 napisał:

Poduszki pod silnikiem oraz skrzynią i odbój na pasie przednim całe?

Tego jeszcze nie sprawdzałem, dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to słychać, jakby coś ocierało w chwili gaszenia i zapalania auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

Mnie to słychać, jakby coś ocierało w chwili gaszenia i zapalania auta..

Ja też to słyszałem, dlatego napisałem żeby sprawdził poduszki i odbój bo to może produkować dziwne dźwięki podczas odpalania, gaszenia oraz gwałtownego przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku aż takich ruchów nie widać, a żeby coś haczyło przy gaszeniu musiałby mieć totalnie wywalone poduchy a tego odboju chyba nie mieć wcale. Nie mniej, jak tego odboju  nie ma, nie będzie pierwszym, któremu poskładanie tego było zbyt trudnym zadaniem i nie założyli go ?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk jest nawet przy spokojnym przyspieszaniu.

Wiem, że odma jest pod kolektorem- czy ona może wydawać takie dźwięki? Do kolektora są też przykręcone 2 zaworki podcisnienia.

Edytowane przez kamiles900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgło alternatora, czy przypadkiem nie stoi w miejscu. Miałem podobnie przy odpalaniu, wymiana sprzęgła pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazało się że przewód wchodzący do podstawy filtra oleju wypadł z mocowania i to od niego dochodził ten dziwny dźwięk. Poza tym delikatnie ubywało mi płynu chłodniczego.

IMG_20210604_173436.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nieszczęsne kolanko odmy, dziwne że "wypadło" bo jest zabezpieczone zawleczką sprężynową, przyjrzyj się czy te kolanko się nie rozleciało ze starości bo to jest standard

Btw.. jak coś, to powyższe nie ma nic wspólnego z ubywanie płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono wygląda jak nowe.

Może ktoś wcześniej wymieniał i nie zamontował jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, whyduck1 napisał:

Ono wygląda jak nowe.

Może ktoś wcześniej wymieniał i nie zamontował jak trzeba.

Może być tak jak piszesz, ale uwierz mi że moja na tej widocznej części wyglądała podobnie jak tu, a tulejka która wchodzi w chłodnicę oleju była w stanie agonalnym :/ Warto sprawdzić żeby się potem nie bawić w "chirurga" przy wyciąganiu resztek plastiku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak nowe bo myłem tą okolice preparatem do silnika bo był syf :) Ktoś tego kolanka nie zapiął dobrze i pewnie taki był powód, że wypadło. Przynajmniej była okazja żeby umyć silnik i dolot. Teraz bedę mógł łatwiej znaleźć miejsce gdzie ucieka płyn chłodnicy jak jest czysty silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...