Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak mocy 1.8 t beX 190 KM - DZIWNE WSKAZANIA Z GRUP POMIAROWYCH


Faraon221

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.  Mam Audi 1.8 t 190 BEX W MANUALU. NIESTETY AUTO NIE MA MOCY. DO 4 000 OBR./ MIN. AUTO PRAKTYCZNIE NIE JEDZIE . PO PODŁĄCZENIU VCDS POKAZUJĄ MI SIĘ BŁĘDY ZWIĄZANE Z KOMUNIKACJA STEROWNIKA W GRUPIE  ABS I RADIA. 

PO ZROBIENIU LOGóW DYNAMICZNYCH - DZIWNE WSKAZANIA ZWŁASZCZA CISNIENIE DOŁADOWANIA ZADANE 980 mB (BEZ ZMIAN) a rzeczywiste tez dziwnie małe. Przepływka też zaniża o połowę przepływ ma 80 kg/s. PRZY 6000 OBR./MIN.- BRAK SKANU LOGOW. http://vaglogi.pl/log-033_115_118_g0Tm41U.html.

Zrobiłem logi statyczne zaawansowane - wysterowanie n75 0,00%. doładowania praktycznie brak. szczelność w dolocie sprawdzona (WYMIENIŁEM ODMĘ, EZEKTOR , BO P;RZEPUSZCZAŁ) . 

Kupiłem na allegro przepływkę z polecenia (podobno leżak magazynowy z NIEMIEC) - NIESTETY PO URUCHOMIENIU SILNIKA PO 5 SEKUNDACH SILNIK GAŚNIE - PO ODPIĘCIU WTYCZKI PRACUJE. bloki mierzone zaawansowane.xls.

. BYLEM U MECHANIKA , KTORY MA 10 LETNI STAZ W SERWISIE VW. NIESTETY ON NIC NIE WIDZIAL. WG. NIEGO WSZYSTKO JERST OK. AUTO PALI W TRASIE 10 L PRZY JEZDZIE NA EMERYTA I SLABO CIAGNIE . MYSLE ZE 1.8 BEZ TURBO SPOKOJNIE MNIE JEST W STANIE POROBIOC. NIEM MAM POJECIA CZY TO MOZE BYC WINA PRZEPLYWKI, CZY STEROWNIKA SILNIKA. MOŻE JEST GDZIES UWALONY, ALE NIE JESTEM W STANIE SAM TO SPRAWDZIC. PROSZE O POMOC BO MECHANIKOW DOBRYCH BRAK. 

IMG_20210530_113117.jpg

IMG_20210530_113128.jpg

Edytowane przez Faraon221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów żadnych nie ma?

Kasowałeś błedy przed logiem?

Nie jedzie on przypadkiem w trybie awaryjnym?

Poszukaj w dziale diagnostyka jak się logi robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ponownie logi jak należy wg instrukcji na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nauczył bym się pisać po polsku - bo pisanie posta w ten sposób to hmm. Tragicznie to wygląda.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błedy tylko w silniku, nie skanuj wszystkiego bo tylko zment to wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu porządnie przycisnę to wyskakuje bład 16395 -bank 1: camshaft A (intake) P0011-002 RETARD SETPOINT NOT REACHED (over -advanced) intermittent. Poprzedni paprok wymienial mi fazator SWAGA I ŁAŃCUCH. PO WYMIANIE CAŁY CZAS WYSKAKUJE MI TEN BŁAD JAK MU WCISNĘ. WCHODZIŁEM W KANAL 93 I POKAZUJE 13 STOPNI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie trochę słabo się pisze. Zrobię logi wg. instrukcji jak znajdę drugą osobę, bo samemu trochę niebezpiecznie. Z tego co widziałem, to trzeba logować grupy parami - 002+033; 003+020 oraz 115+118. Znalazłem jakiś post w sieci dotyczący błędu sterownika silnika w grupie ABS/ESP. Facet napisał, że po wymianie przepływki błąd zniknął. Nie wiem co ma przepływka do komunikacji sterownika z ABS-em. 

 

Edytowane przez Faraon221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przeczytałem gdzieś że 7 stopni to podobno przestawienie o jeden ząb. Jednak mechanikiem nie jestem.  Myślę że przestawienie rozrządu nie pownino mieć wpływu na zaniżone wskazania przeplywki. U mnie największy  przepływ to  80 kg/ s. przy 6000 obr. / min. Są na forum pewnie bardziej doświadzczeni klubowicze, którzy mogą się na ten temat wypowiedzieć. Nie mam pojecia dlaczego ciśnienie zadane stoi w miejscu pomimo wzrostu prędkości obrotowej i przepływu. Nie wiem czy może to być wina sterownika silnika? Auto praktycznie zaczyna jechac od 4000 obr. /min. Nie mam pojecia do kogo można podjechać w okolicy, bo za chwilę tego auta już nikt nie ogarnie. 

Edytowane przez Faraon221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałeś. Nawet jak turbo nie dmucha to powinien wiecej pokazac więc można obstawiać, ze ta twoja to trup. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiście o przepływce??? Kupiłem drugą na allegro z polecenia klubowicza. Po uruchomieniu silnika gasnie po 3 sekundach. Czy uwalona przeplywka może spowodować błąd sterownika z ABS?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 14:36, Faraon221 napisał:

Dzięki. Przeczytałem gdzieś że 7 stopni to podobno przestawienie o jeden ząb. Jednak mechanikiem nie jestem.  Myślę że przestawienie rozrządu nie pownino mieć wpływu na zaniżone wskazania przeplywki. U mnie największy  przepływ to  80 kg/ s. przy 6000 obr. / min. Są na forum pewnie bardziej doświadzczeni klubowicze, którzy mogą się na ten temat wypowiedzieć. Nie mam pojecia dlaczego ciśnienie zadane stoi w miejscu pomimo wzrostu prędkości obrotowej i przepływu. Nie wiem czy może to być wina sterownika silnika? Auto praktycznie zaczyna jechac od 4000 obr. /min. Nie mam pojecia do kogo można podjechać w okolicy, bo za chwilę tego auta już nikt nie ogarnie. 

Jeśli masz vcds pro to możesz sobie dokładnie wybadać czy rozrząd jest ustawiony nieprawidłowo w blokach od 90 do 96 bodajże,a w nastawach podstawowych możesz uruchomić testy w tych blokach. Pali ci od strzała? Trzyma na jałowym obroty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił od strzała i trzymał obroty. Po oddaniu do mechanika już nie odpala. Gość przestawił delikatnie wałek, twierdząc że jest delikatnie przestawiony. Myślę, że już po samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 22:12, Faraon221 napisał:

Palił od strzała i trzymał obroty. Po oddaniu do mechanika już nie odpala. Gość przestawił delikatnie wałek, twierdząc że jest delikatnie przestawiony. Myślę, że już po samochodzie. 

Jeszcze nie jest za późno...

Podłącz pod vcds i sprawdź błędy. Wgl jeszcze bym zerknął czy rozrząd na pasku zgrywa się na znakach z tym na łańcuchu... musiał ustawić więcej niż o ząbek,bo o jeden to by jeszcze odpalał... Teraz pytanie co się stało... 

Odezwij się na PW już to przeżyłem...

Jak złe ustawienie się u mnie skończyło? 3500zl za drugi kompletny bex i teraz przypomniałem sobie jak to auto jeździło kiedyś

Edytowane przez XsioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...