Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarników Bixenon


Damian1354

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim podpowie ktoś jaki zarnik jest w B9 i czy można je wymienić ściągając nadkola ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam wymieniał ktoś żarniki na jakieś o innej barwie 6000k lub wyżej . Zastanawiam się nad Osram Cool intensiv blue  lub Philipsa ale czy ma to sens będzie jakaś różnica w barwie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to Osram cool blue intense a nie intensiv. I nie ma żarników Oram CBI D5S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej zostawię to do wiosny ale widziałem że D5S  są o barwie 6000k muszę sprawdzić jakie u mnie siedzą i pomyślę czy taka zmiana ma sens .:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o barwie 6000K nie mają homologacji, to pierwsza sprawa, druga czym wyższa temperatura światła (K) tym mniejszy strumień światła (lm), czyli ciemniejsze i dlatego nie mają homologacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

https://www.morimotohid.com/morimoto-d5s-xb-hid-bulbs?quantity=1

Pisano już o nich gdzieś tu, tylko pytanie czy ktoś już montował i czy wszystko ok i  nie wywala błędów bo mają 35W a nie 25W jak oryginał!! No i czy jest spora różnica w świeceniu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak homologacji = nielegalne

2. 6000 K = niebieska ciemność.

3. Jeżeli mają rzeczywiście 35W to produkują więcej ciepła, w lampach i odbłyśnikach, które są przystosowane na tylko 25W, co może wypalić odbłyśniki.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne.

Ale może ktoś to jednak przetestował (najlepiej te 5500 k)i może się podzielić obserwacjami!!! Bo powiem szczeże w B8 xenony świeciły wyraźnie jaśniej niż w B9!!! Mówię tu o "krótkich" bo "długich" zbytnio nie miałem okazji przetestować jeszcze -  jeżdżę wieczorami ale ruch w mojej okolicy (duże miasto) jest taki, że nie mam gdzie ich zbytnio właczyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

A jest może inna alternatywa - żarniki - tak by nje wymieniać lamp na LEDy a jakość doświetlania była znacznie większa?! Takie oświetlenie jezdni to miały auta z lat 2000 a nie obecnych!! Słabo to Audi wymyśliło, niestety duży minus za to dla marki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba się póki co "męczyć" przy obecnych!! Wymiana na nowe lampy nie wchodzi w rachubę  - koszt i z tego co wyczytałem nie ma zbyt dużej różnicy między xenon a led na "krótkich"!!!.

No nic!! Pieniążki w takim razie pójdą na kamerkę cofania 🙂

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to, że nie ma nic markowego z D5S, za to zamienników LED na zatrzęsienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy Osram oraz Philips ale też 25W. W przeciwieństwie do pokazanych wyżej mają szkło kwarcowe, co zapewnia, że promieniowanie UV nie przeniknie do lampy i nie uszkodzi odbłyśników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wszystko 4500K, czyli standardowy, troszkę chłodniejszy jednak nadal żółty kolor światła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 19:47, Jari1234567 napisał(a):

... z tego co wyczytałem nie ma zbyt dużej różnicy między xenon a led na "krótkich"!!!..

Nie jeździłem B9 na xenonach , ale moje ledy świecą moim zdaniem świetnie i nie ma porównania do samochodów z lat 2000 jak piszesz, więc coś mi tu nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon w B9 musi być gorszy niż LED czy Matrix, bo ludzie nie zamawialiby LED czy Marrix za dopłatą kilku tysięcy, skoro standardowe lampy świeciłyby równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! Ciągle nurtuje mnie ten problem ze słabymi światłami mijania. Koniecznie chcę coś z tym zrobić bo wieczorami jest po prostu słabo. W lutym będę miał troszkę czasu to ściągnę nadkole i zobaczę jaki mam tam żarnik (firma i ile K mają) Podajecie np. te : OSRAM 2825CBN-02B ale one mają 35W ?! Czy nie będzie wywalało błędów napięcia?!

A może coś z tych:

Philips D5S 25 W 12410XV+C1,  Barwa 4800 K, 2200 lm

EinParts Automotive D5S 25 W EPD5S, 5000 K, 3100 lm

VISION D5S 5000K 12V 25W PK32d-7

Amio D5S 25 W 01220 5000 k

 

Lub też LED:

motoLEDy D5S Canbus  8000 lm, 5500 K (brak danych o W)

LED D5S D-Series HR15 P&P Canbus 8400LM, 31W, 6000 K,

 

Jak ktoś ma jakieś przetestowane żarniki które znacząco poprawiają widoczność i nie ma problemu podczas podmienienia to proszę o info: Marka, model....

Dzięki bardzo.

Edytowane przez Jari1234567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień lampy na LED innego, rozsądnego legalnego rozwiązania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...