Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] avant, jak zdjąć te ramiona?


18TQUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem, od razu mówię że nie byłem pewien czy to dobry dział, więc jbc proszę o przeniesienie, mam problem, chcę zmienić wycieraczki razem z ramionami i próbuję od jakiegoś czasu zdjąć te ramiona, wiem co napiszecie, "poszukaj sobie w necie, google nie boli, zobacz na youtube, wd40, ściągacz, odrdzewiacz" itp tak wiem, ale wszystko już było, męczę się z tym już jakiś czas i nie mam pojęcia jak je zdjąć i nic nie uszkodzić, śrubokrętem też podważałem, 101 napraw i Dudę też oglądałem bo robił to samo, niestety w moim przypadku to nie działa, ramiona są "przyspawane" rdzą do tych śrub, ściągacz tam nie wlezie, przynajmniej ten co mam, było WD40 i odrdzewiacz, niestety nic nie działa, jak Wy to widzicie? pozdrawiam

IMG_20210523_142240.jpg

IMG_20210523_142245.jpg

IMG_20210523_142252.jpg

IMG_20210523_142357.jpg

IMG_20210523_142407.jpg

IMG_20210523_143541.jpg

IMG_20210523_143548.jpg

Sciagacz_do_ramion_wycieraczek_Yato-214834-416158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zalać to czymś lepszym niż WD40 i zostaw na dłużej. Są różne specyfiki to zadań specjalnych.

Potem spróbować postukać jakimś małym młotkiem, a na koniec opalarka na góra 100 stopni, albo nawet suszarka, żeby podgrzać ile się da i niczego nie zdewastować. Albo jedno i drugie - stukać, grzać i liczyć, że puści.

Na przyszłość dobrze wyczyścić i posmarować, np smarem miedzianym.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 21:28, matmac napisał:

Spróbuj zalać to czymś lepszym niż WD40 i zostaw na dłużej. Są różne specyfiki to zadań specjalnych.

Potem spróbować postukać jakimś małym młotkiem, a na koniec opalarka na góra 100 stopni, albo nawet suszarka, żeby podgrzać ile się da i niczego nie zdewastować. Albo jedno i drugie - stukać, grzać i liczyć, że puści.

Na przyszłość dobrze wyczyścić i posmarować, np smarem miedzianym.

hmm? grzanie nie przyszło mi do głowy, a nóż widelec? spróbuję, dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Nie opalarką, chyba że masz nową osłonę na podszybie w zanadrzu.

nie mam, a ja właśnie chciałem opalarką bo akurat mam, to czym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał:

Młotkiem lekko obij do okoła.

Już to robiłem i to kilka razy, nic to nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz je wymienić? Jak tak to przetnij na tyle że możesz rozszerzyć na sworzniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Langista napisał:

Chcesz je wymienić? Jak tak to przetnij na tyle że możesz rozszerzyć na sworzniu i tyle.

e tam, nie ma tam podejścia za bardzo dla kątówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś dobry ściągacz do wycieraczek. Ten co pokazałeś na zdjęciu to praktycznie do niczego się nie nadaje. Kup coś takiej konstrukcji: Ściągacz do wycieraczek KD1126 - KRAFTDELE BESTCRAFT

Taki też często się spotyka, ale nie podejdzie bo mam taki:
Ściągacz do ramion wycieraczek | maxy.pl

Musisz w sklepie popatrzeć i dobrać taki co ci tam podejdzie, bo miejsca tam mało. Nie wszystkie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...