Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowe auto a4b7, co sprawdzic ?


patryk11175

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie bardzo wiedzialem jaki dział więc wrzucam tutaj. Zakupiłem autko a4b7 1.8t 163km i moje pytanie jest następujące:

O co poprosić mechanika żeby zerknął w aucie ? taki jakby mini przegląd co w tym aucie siada najczęściej lub co może być już do wymiany po nalocie 250kkm

znajomy mowil między innymi o jakimś simeringu w skrzyni, a na pewno znalazłoby się więcej jakiś smaczków żeby sprawdzić to żeby i uwolnić autko od ewentualnych szybkich przyszłych kłopotów, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz miskę zrzucić i sprawdzić smok ewentualnie przeczyścić, poduszki silnika skrzyni, wiadomo oleje filtry, rozrząd takie podstawowe rzeczy raczej trzeba ogarnąć b7 jakoś nie sypie się chyba, że ktoś źle trafi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupiłeś za trochę za późno na sprawdzanie ;)

A taj poważnie to możesz poprosić o sprawdzenie kompresji, da to jakiś pogląd na stan dołu silnika, zdjecie węża od IC żeby sprawdzić w jakim stanie turbo (czy nie puszcza oleju) i o zrobienie logów (opis na forum) i wrzucenia ich do analizy na forum ale to tylko jeśli masz na prawdę zaufanego gościa a nie kogoś kto będzie Cie chciał naciągnąć na koszty. Pozatym cisnienie oleju i paliwa - to testy bezinwazyjne a dają dość dobry ogląd na stan motorowni. Profilaktycznie można zlecić zdjęcie miski i smoka do czyszczenia bo to taka standardowa przypadłośc 1.8t. Przepłukanie silnika świeżym olejem też nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, ze wymieniałem zapięcie pasa ponieważ czasy czas pikało jakby był niezapięty, teraz po wymianie nawet nie włącza się kontrolka, gdy jadę, a nie mam ich zapiętych, coś źle podłączone ? stwarza to jakiś problem przy wystrzale poduchy ?

@Skowrix znasz mniej więcej koszt takiego zabiegu żeby zdjąc miske i poczyscić to ? też nie chce odrazu po zakupie dużo pakować więc jak najwiecej chciałbym sam podziałać też

Edytowane przez patryk11175
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...