Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Miga rezerwa - ile litrów ropy zostało ?


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

zartujesz???nie ma raczej prawa nic buczec w dieslu u mnie przynajmniej nic nie buczy

Nie zartuje. Naprawde jesli wlacze zaplon i przyloze ucho w bagazniku w miejsce zbiornika to slychac wyraznie. Nawet Slychac ten dzwiek jak sie stoi obok samochodu tylko trzeba sie wsluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pod zbiornikiem, moze masz coś dołożone i buczy ?? moze ktoś ciśnienie paliwa zwiększał u ciebie i dołożył pompke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark79 spod auta to juz tyle razy ogladalem, ze jesli by cos bylo majstrowane to napewno bym zauwazyl. No moim zdaniem jest to pompka wstepna ale skoro u was nie ma to zaczynam sie zastanawiac co to. trzeba bedzie zerknac od gory zbiornika co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo w momecie zapalenia jest ok. 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozna i tak, ale chyba duzej roznicy nie ma miedzy 2,5 a 1,9. Moze ciut wieksza pompa, filtr paliwa i wiecej wtryskow. Ja zawsze odkrecalem rurki i po bulu. Nawet szybko to sie odpowietrza.

A propo zapytam sie jest w koncu pompa wstepna w zbiorniku paliwa w naszych dieslach??

W 19,tdi takiej pompki niema ale w 2,5 tdi juz takie cudo jest

Sorki, ze odkopuje starego kotleta ale nie moglem sie powstrzymac.

Jednak w 1,9 TDI AFN jest pompa paliwa w zbiorniku :razz:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31a3cb485a82af3d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys zabrakło paliwa i polecialem na stacje,wlalem 5 litrów pokrecil 10 sekund i odpalil,nic mi nie wiadomo o odpowietrzaniu Tdi-takie cos to w Mercu beczce sie robiło,a przy odpalaniu mi nic nie buczało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek, to czas najwyzszy sie dowiedziec i stosowac odpowietrzanie.

Widocznie slabo Ci sie zapowietrzyl.

Merc niczym sie praktycznie nei rozni w budowie silnika.

Co do buczenie to musi byc malo paliwa i trzeba sie dobrze wsluchac.

Moze u mnie juz anwala ale nie sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, sprawdzone na 100% u mnie jak się zapali kontrolka to wchodzi mi 59.5 l paliwa, znaczyło by to, że zostaje 2,5 l paliwa. Zawsze tankuję do pierwszego odbicia pistoletu. Tankowanie na różnych stacjach takich jak shel, orlen, tesco auhan, nestle zawsze wynik taki sam ok 59,5 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos dziwnie Ci pokazuje, bo mi fis pokazuje ze moge zrobic ponad 100km, a 2,5l to by raczej nie starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie przejeżdżam śmiało 80 km na rezerwie, dalej się posunąć nie odwazyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwiłem, wyczytałem na forum wszystko co było możliwe, i wszędzie mówią, że od 5-7 l powinno zostać, a u mnie zostaje 2,5 no do 3 ale to max, bo czasami wejdzie 59,1 a czasami 59,5. Dlatego ostatnimi czasy zawsze jeździłem do zapalenia się kontrolki i tankowałem na różnych stacjach, pomiar wykonałem 7 razy i zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ta ilość tankowanego paliwa, ponieważ poprzedni właściciel powiedział mi, że jak się kontrolka zapali to spokojnie 100 km przejedzie się, czyli jest tam ok 5 l paliwa a to się ma nijak do 62-u litrowego zbiornika.

No chyba, że dystrybutory zawyżają wszędzie, ale to by musiało być jakieś 2 l na 55 litrach.

Nie będę sprawdzał ile wejdzie jak zabraknie paliwa :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak zapala sie rezerwa to w baku powiedzmy jest 5 litrow a wchodzi okolo 59-60 bo troche ropki jest w tej rurze od wlewu do baku - ja kiedys dlugo na rezerwie nie jezdzilem a wlalem 61 litrow (pod korek) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna metoda żeby sprawdzić to spróbować przejechać z 80 km na rezerwie.Raczej nie możliwe żeby po zapaleniu zostawało 2 litry paliwa w baku.No chyba że ktoś coś tam kombinował wcześniej.

Przeważnie 80-100 km na rezerwie się przejeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...