Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Spadek Mocy + Duszenie sie na wysokich obrotach


RychuA4B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z swoim silnikiem i szukam przyczyny, mianowicie Przy powyżej 5000 obrotów auto szarpie i sie dusi w dodatku nie ma takiej mocy jak powinien (Czasem mu sie coś odwidzi i jest normalnie) ale przeważnie zazwyczaj z rana brakuje mu mocy, wciskając pedał gazu nie ważne jak, to i tak przyśpiesza po swojemu jak żółw. Wie ktoś co może być przyczyną takiego zachowania? 

 

Dodam jeszcze że gdy jest (czasami) normalnie to obrotomierz się zamyka jak dam mu na luzie do odcięcia a z tym problemem nie przekracza 5000 obrotów.

 

Edytowane przez RychuA4B5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponuje sprzętem do sprawdzania, postaram się podjechać dziś do jakiegoś punktu z taką możliwością.

P.S może to być przyczyna którejś z świec? Bo pomyślałem by od tego zacząć szukanie przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, że w jakimś punkcie Ci zrobią to co napisałem, prócz odczytania błędów chińskim testerem i skasują 100zl :P

Jak się nie ma to kupuje kabel za 50zl i reszta opisana na forum. Prawidłowo uzupelnij profil poza tym, bo to się kupy nie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówie z Allegro ten kabel i jak dojdzie to sprawdze.

A co do profilu to sie samo ustawiło(Wcześniej nie zwruciłem na to uwagi) już poprawione dzięki za spostrzegawczość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak podłaczonego tego przewodu (wyregulował się i wyskoczył) może być powodem spadku mocy na zimnym silniku? (Gdy trochę pojeżdżę i na chwile odstawie to po ponownym uruchomieniu wraca moc i obroty zamykają obrotomierz)

20210608_174356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gdy próbuje go tam wcisnąć jest bardzo napięty i nawet trytytka nie pozwala na chwile utrzymać bo wybija gdy puszczam, potrzeba jest wymiana nieco dłuższego tylko jak to się nazywa bym to odszukał w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęcie (Pobrane z google) leci z lewej stronie pod osłoną, u mnie jest on po prawej poza osłoną i ledwo sięga. (Widać że właściciel wcześniejszy chyba go uciął by go wcisnąć) w każdym razie powinien iść jak na zdjęciu a na to brakuje mu z 5-6cm dlatego poszukuje nazwy co to i jak się nazywa aby kupić nowe. Jeśli wiesz to proszę powiedz jak szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z metra się kupuje takie przewody i na opaskę zaciskową skręcaną złap. Zmierz tylko średnicę wewnętrzną i dokup taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, Dziś postaram się kupić i odrazu wymienić. A wiesz może do czego służy ten przewód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, przewody już zakupiłem wróce w sobote z trasy i wymienie wtedy dam znać co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód wymieniłem - Przyśpiesza troche wolniej ale wszystko sie unormowało i jest już okey. Obroty chodzą normalnie auto też się nie dusi :) Dziękuje za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...