Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap hamulców z S4 lub RS4


Yea Bunny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar w mojej s4 2018r zamontować hamulce z RS4 b9. Wydaje mi się z przednie zaciski z s4 a RS4 są takie same a inne są adaptery i jak jest z tylnymi? Oświeci mnie ktoś czy jest sens się w to bawić, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 13:32, Yea Bunny napisał:

Witam, mam zamiar w mojej s4 2018r zamontować hamulce z RS4 b9. Wydaje mi się z przednie zaciski z s4 a RS4 są takie same a inne są adaptery i jak jest z tylnymi? Oświeci mnie ktoś czy jest sens się w to bawić, dziękuję.

Przednie są mniejsze. Klocek wprawdzie ten sam ale zacisk mniejszy. Tył też jest większy.

Na przód zestaw mam jakbyś chciał:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 00:18, Wandej napisał:

Przednie są mniejsze. Klocek wprawdzie ten sam ale zacisk mniejszy. Tył też jest większy.

Na przód zestaw mam jakbyś chciał:hi:

Mógłbyś napisać jakie są propozycje P&P na zmianę na coś większego P+T? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym zrobic swap ukladu hamulcowego w moim Audi a4 B9 na S4 lub RS4 i kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Gdzie mam szukac jak sie do tego zabrac? Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup taniej Audi S4 S5 8W zacisk hamulcowy 8W0615106EE NOWY! z Borkowice na Allegro.pl, za 1800 zł w kategorii Układ hamulcowy - Hamulce tarczowe. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

+ tarcze hamulcowe przednie od s4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 11:11, Juri1993 napisał:

Witam. Chcialbym zrobic swap ukladu hamulcowego w moim Audi a4 B9 na S4 lub RS4 i kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Gdzie mam szukac jak sie do tego zabrac? Prosze o pomoc :)

Moge Ci ogarnąc ten cały cyrk od A do Z-et

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy ktoś robił lub ma o tym pojęcie i mógłby dać jakieś informacje i wskazówki do takowej operacji? 

Pacjent A4 B9 2017 2.0tdi 190KM

Obecnie hebel 338 tył 312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jumis napisał:

Cześć. 

Czy ktoś robił lub ma o tym pojęcie i mógłby dać jakieś informacje i wskazówki do takowej operacji? 

Pacjent A4 B9 2017 2.0tdi 190KM

Obecnie hebel 338 tył 312

wszystko P&P

mała uwaga z tyłu masz 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 22:26, Dev napisał:

wszystko P&P

mała uwaga z tyłu masz 300

Czy z odpowitrzaniem poradzę sobie bez Vaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jumis napisał:

Czy z odpowitrzaniem poradzę sobie bez Vaga?

Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na wymianę tarcz i się zastanawiałem czy warto wymienić zaciski na te z S4 lub inne "mocniejsze". Czy jest to opłacalne przy cywilnej jeździe bez jeżdżenia po torze czy ostrego piłowania na codzień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koniec tarcz i klocków to jest doskonały moment by przeskoczyć oczko/półtorej wyżej, sam dokonałem takiej zmiany z 288/245 na 320/288 i powiem że zdecydowanie warto. Może niekoniecznie trzeba przesadzać i pakować jakieś 17" tarcze ale myślę że eSkowe będą jak najbardziej zdrowym wyborem do codziennej jazdy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cernold napisał:

Czas na wymianę tarcz i się zastanawiałem czy warto wymienić zaciski na te z S4 lub inne "mocniejsze". Czy jest to opłacalne przy cywilnej jeździe bez jeżdżenia po torze czy ostrego piłowania na codzień? 

Hamulce nie służą do szybkiej jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Podłączę się pod pytanie. Kończą mi się tarcze/hamulce z przodu i zastanawiam się czy tańszym (nie mylić z tanim) kosztem wrzucić najbardziej sportowe i wydajne tarcze/klocki jakie są na rynku (DBA podobno spoko) czy lepiej robić swap z czegokolwiek co pasuje i jest dobre (niekoniecznie z S4/RS4)?

image.png.7a8d3ea63b071aff3a9601b79ffdebfc.png

btw: zajechał się tylko przód, więc zastanawiam się czy wrzucać od razu komplet czy tył może jeszcze pojeździć przy dosyć dużej różnicy wydajnościowej między OEM a jakimś Pro sportem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

rob swap

Jak się za to zabrać w skrócie? Pytania jakie mi się nasuwają:

1. Czy robi się swap z S4/RS4 czy coś ciekawszego też pasuje w lepszych pieniądzach?

2. Czy można zrobić sam przód póki co?

3. Jaki orientacyjny koszt najtańszego swapa? Patrzę po zestawach BBK i to jest 7-9k a nie chcę tyle wydać na ten moment - wolę sobie za to zrobić kilka innych rzeczy.

 

Edytowane przez 3d0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 18:25, 3d0 napisał:

Jak się za to zabrać w skrócie? Pytania jakie mi się nasuwają:

1. Czy robi się swap z S4/RS4 czy coś ciekawszego też pasuje w lepszych pieniądzach?

2. Czy można zrobić sam przód póki co?

3. Jaki orientacyjny koszt najtańszego swapa? Patrzę po zestawach BBK i to jest 7-9k a nie chcę tyle wydać na ten moment - wolę sobie za to zrobić kilka innych rzeczy.

 

1. Ogólnie bardzo wydajne są te 6-tłoki na tarczę 350 i 375mm.

2. Można

3. najtaniej wyjdzie 350mm ponieważ tarcze są relatywnie tanie. Swap na 350mm  cały kompletny nowy oczywiście wyjdzie 3,5-4tyś. Co do 375mm to koszt rzędu 5-6tyś z racji tego że tarcze są dwuczęsciowe i jedna kosztuje 1k zł. Jeśli to ma jeździć to tylko nowe komponenty. Jeśli chcesz to mam obecie zestaw 350mm z S4.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach chce wymienić przód w B9 quattro 190KM. Myśle o 350mm na 6 tłoku z S4? Warto się w to pchać? Macie ktoś jakiś set?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kristof91 napisał:

Po wakacjach chce wymienić przód w B9 quattro 190KM. Myśle o 350mm na 6 tłoku z S4? Warto się w to pchać? Macie ktoś jakiś set?

jak juz to  lepiej zapodac 375, 350 fajne ale ....

no i do tego tył 330 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...