Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Klimatyzacja coś nie chłodzi


athlon2000

Rekomendowane odpowiedzi

W środę wyciekł mi cały gaz przez dziurę w chłodnicy. 2 piątek wymienialem chłodnice plus osuszacz dlawik oraz wszystkie oringi. Klima została nabita do 500. Wczoraj wydawało mi się że klima mniej mrozi ale dzisiaj po 15 jak było na dworze 30 stopni klima wiała tylko lekko zimnym powietrzem. Dopiero po ok 30 minutach jak nie było już tyle słońca zaczęło wiać zimnym. Wieczorem wszystko wróciło do normy czyli zaczęło wiać zimnym powietrzem . Zdjęcie w załączniku. Nie wiem co jest grane przecież jeśli było by coś nie tak to wogole klima by nie działała a tak działa ale po jakimś czasie. Zauważyłem też że nie leci mi woda spod auta. Również jak dam na max chłodzenie i obroty to z prawej kratki jest cieplejsze powietrze. Jak ustawie  na 16 stopni i wentylator na średnie obroty to temp się zrównuje. 

 

IMG_20210608_181327.jpg

IMG_20210608_181318.jpg

Edytowane przez athlon2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie adaptacje pozycji wszystkich silniczków climatronica . Nie równomierna temperatura z kratek może świadczyć że trzeba przetrzeć potencjometry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie przymarza rurka przy dyszy rozpreznej w sytuacji kiedy brakuje chłodzenia. Jeśli tak to trzeba zweryfikować dyszę i jej stan czy jest prawidłowa dysza, czy nie ma na niej zanieczyszczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajce okazało się, że oring przy chłodnicy się podwinął i cały gaz wyleciał. Ciekawe, że było 50g czynnika i klima jeszcze dawała radę tj 4 stopni na wyjściu ale w chłodny dzień tj rano

Edytowane przez athlon2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z ciekawości spytam której wersji VCDS używasz? Widzę, że wszystkie bloki pomiarowe i wyniki masz ładnie opisane a u mnie tego brakuje. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudiA4uk napisał:

Hej, z ciekawości spytam której wersji VCDS używasz? Widzę, że wszystkie bloki pomiarowe i wyniki masz ładnie opisane a u mnie tego brakuje. Dzięki.

On używa VAG-COM nie VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem dałem nowy oring i znowu wszystko o wyleciało. Znowu z chlodnicy naprzeciw kierowcy. Czy takie coś co wysyłam na zdjęciu może sprawiać ze uciekł gaz? 

IMG_20210616_192202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie kompresora klimy, jak jest cały brudny to najprawdopodobniej usterka taka jak u mnie - nieszczelność na uszczelniaczu koła pasowego. Nie do wykrycia na żadnej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij lewą lampę i jest dobry widok na niego. Tak w ogóle pokaż ten oring z boku, sam kolor już mi nie pasuje, powinien byc jasnozielony lub fioletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz Oring? Może źle dobrany? W gruncie rzeczy to nie takie proste dobrać uszczelnienia do klimatyzacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ściągnąć lampę muszę ściągnąć zderzak nie ma innej opcji w A4 b7. Oring jest jasnozielony a to co jest na zdjęciu to jest żółty plastik który jest na każdym przewodzie. Wydaje mi się że oring jest źle dobrany chyba byl za cienki. Kupiłem oryginalny w aso ma być 13.7x2.5mm. W przyszlym tygodniu założę i dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...