Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb awaryjny i kontrolka dpf


Herkuless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu po zapaleniu się kontrolki dpf auto zaczęło wchodzić w tryb awaryjny, odcina moc, mryga kontrolka od świec. Dpf został wyczyszczony, cały układ dolotowy sprawdzony i mechanik powiedział, że jakieś tam lekkie zanieczyszczenie które tam jest nie ma prawa raczej powodować takich objawów. Zawór EGR został wyczyszczony, a cały czas komunikat od dpf wisi i cały czas auto wchodzi w tryb awaryjny, miał może ktoś taką sytuacje? Dodam, że jak się stoi przy kominach z tylu to strasznie śmierdzi oraz czujniki zostały wymieniane.

Edytowane przez Herkuless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze EGR, kumpel miał to samo u siebie w Touranie 1.9 TDI i okazało się że EGR był do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a DPF był czyszczony z powodu że był już zabetonowany ? 

Do sprawdzenia jakie wartości podaje czujnik ciśnienia. przeowdy itp też były czyszczone ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam tak samo, zaswieca sie kontrolka dpf, a po przejechaniu 80km zaczyna mrugac swieca i zaswieca sie check engine. W OBD pokazuje błąd p245800. I podobno to moze byc uszkodzony czujnik temperatury

 

20210726_190508.jpg

Czy ktos w ogole mogl by mi podpowiedziec jakie temperatury powinny byc na czujnikach 1,3,4? Bo z tego co wiem to czujnik 2 to sonda lambda i pokazuje 0⁰C

Edytowane przez Hubertus885
Dodatkowe zapytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...