Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima przerywa


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem sam nie do końca wiem czy mam. Dzisiaj wracaliśmy z nad morza ok 150 km wszystko początkowo ok  chłodno w aucie itp. Po ok 130km w aucie zaczęło robić się cieplej nawiew niby dmuchał chłodnym powierzem ale tak jak by klimatyzacja nie działała po zatrzymaniu sie pod domem otworzyłem maskę wąż od klimy ten gumowy wchodzący w podszybie był cały mokry tak samo jak nie jestem pewny czy to parownik, to co jest w nadkolu pod puszka od filtra powietrza (podłużna metalowa puszka za zderzakiem) była cała mokra zimna aż kapało z niej. Auto postało ok godzinę po odpaleniu klima jak by chodziła spowrotem może słabiej ale czuć było chłodne powietrze, po następnym postoju i kolejnym odcinku trasy zauważyłem że auto jak by się szybko nagrzewało po odpaleniu szybko uzyskało temperaturę właściwą (na dworze ok 26 stopni) autko chodziło kilka minut i miało już ponad 90 stopni. Mam wrażenie że nagrzewa się za szybko po sprawdzeniu temperatury kostką przez gniazdo obd pokazywało 101 stopni.

Klima była nabija w tamtym roku w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej coś ktoś doradzi ...? Bylem dzisiaj u znajomego ma maszynkę do nabijania klimy Po sprawdzeniu pokazało zbyt wysokie ciśnienie w układzie klimatyzacji co może być przyczyną?? Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrekZch napisał:

Po sprawdzeniu pokazało zbyt wysokie ciśnienie w układzie klimatyzacji co może być przyczyną?? Jakieś pomysły??

Wymień dyszę rozprężną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do jej wymiany trzeba odciagac czynnik z układu? Myslalem odrazu o wymianie osuszacza bo to groszowe sprawy wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak problem rozwiązany i zdiagnozowany ogulnie 1 fachowiec tzn pseudo fachowiec źle postawił diagnozę, wizyta w innym wrasztacie i tak pęknięta chłodnica klimatyzacji dodatkowo auto dostało nowy osuszacz nowy ten dławik plastikowy nowy zawór sterujący kompresorem(stary uszkodzony ) nowy filtr kabinowy dodatkowo całość odgrzybiona wyczyszczona  plus czynnik nabity chodzi jak talala

 Pytanie moje na ile taka w miarę kompleksowa naprawa starczy ?? Kiedy powinno znowu ske zajrzeć do klimy ? Po takiej obsłudze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 14:48, piotrekZch napisał:

nowy zawór sterujący kompresorem(stary uszkodzony )

W jaki sposób to zdiagnozowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...