Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne głośniki a adapter do radia android 2din


adaxus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeszukałem i forum i już jestem głupi od tych informacji. Kupiłem radio na androidzie 2din i oczywiście nie gra tył (b6 sedan bez bose), byłem tego świadomy wiec kipiel ten adapter, który niby jest niezbędny ale albo złe go podłączam albo co, ale dalej tył nie śmiga.

z drugiej strony, po co adapter skoro w kostkach radia android jest 8 pinów a tylko 4 środkowe są używane prze oryginalna wiązkę - to niema prawa działać przecież? Z drugiej strony w kupionym adapterze jest podobna sytuacja… rozumiem, ze chinche są dla subwoofera ale i bez tego powinno mi działać?

podese tutaj wszystko, co mam - może ktoś pomoże? Nawet gdybym miał fabryczna kostkę z 4 pinów rozbił na 8 pinów, zadziała tak? 

Schemat oryginalnego radia:

718ED234-5D93-49F9-B6B3-86A2840F9115.jpeg

schemat radia 2 din:

AB9E4D56-1731-4D65-9D0D-BF4FE1F234D9.jpeg

Kostka do radia android ( zasilania pasują ale już widzę, ze w kostce z sygnałem głośników jest pełne 8 kabelków a nie 4 jak w oryginalnej)
AD9E2AD3-3548-4C09-99F8-3269373E0545.jpeg

Oryginalna wiązka, ewidentnie w brązowej kostce brakuje 4 żył?!

D3C361C6-F3F3-4370-9779-9E19DCD41EB2.jpeg
 

kupiony adapter

A9605441-EDBE-4837-B42E-1F048D3AB1F3.jpeg

Modul can, dzięki niemu radiow łącza się po zapłonie i wyłącza jak trzeba, ale znowu przy odpaleniu silnika przez pierwsze kilka sekund słychać trzaski.

C682DFB9-BEB5-4559-86E2-C4706B3DFD4B.jpeg

Jestem w stanie wysłać dobra flaszkę za pomoc w temacie!

pozdro

A0AD3358-6DDD-484D-AF2C-CCCC32E07845.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to sygnał z tylnich głośników masz w ten największej kostce z Ori wiązki, chyba będziesz musiał przepiąć je do tego adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz system aktywny? Masz wzmacniacz i subwoofer?

2. Jakie radio miałeś przed podmianą? Grał na nim tył?

3. Tę czarną szeroką kostkę musisz wpiąć w tą czerwoną. 

4. Zrób zdjęcie tyłu tej czerwonej, tak aby widać na nim było,  w które piny wchodzą przewody. Szczególnie ten niebieski. 

Te chinche to nie tylko subwoofer ale także tylne głośniki. Tył w systemie aktywnym zasilany jest przez wzmacniacz. Z radia wychodzą na tył tylko wyjścia liniowe do wzmacniacza (z tej szerokiej czarnej kostki mini iso, którą wpinasz w czerwoną).

Screenshot_20210610-140816_Opera.jpg

Screenshot_20210610-140938_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Zmierzyłem się z tym problemem, mam aktywny system dwukanałowy (poprawcie mnie, jeśli źle nazywam rzeczy, jestem amatorem:P) czyli w bagażniku wzmacniacz i subwoofer (nie jest to Bose) zatem tył jest wzmacniany ze wspomnianego wzmacniacza. Po podłączeniu stacji Android tył i subwoofer nie grały w ogóle. Jedyne co trzeba było zrobić to wyciąć kanały tylnych głośników z kostki samochodu i podpiąć je bezpośrednio do kanałów RR i RL w nowym radiu oraz podłączyć wybudzanie wzmacniacza (AMP CONT) pod biały przewód z głównej kostki. Masę (RR- i RL-, u mnie była już fabrycznie zmostkowana w jeden przewód) tych kanałów pozostawiamy tam gdzie jest, przepinamy tylko kanały (RR+ i RL+). Tył gra pięknie, normalnie działają funkcje takie jak fader, subwoofer też śmiga. W moim Audi jest kostka typu quadlock, ale wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, po prostu trzeba przepiąć odpowiednie przewody tak jak opisałem to wyżej. Wszystko działa bez żadnych dodatkowych adapterów, robota na max godzinkę, jeśli chcemy wszystko ładnie polutować i poizolować. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 08:05, ZwierzuJerzu napisał(a):

Odświeżam. Zmierzyłem się z tym problemem, mam aktywny system dwukanałowy (poprawcie mnie, jeśli źle nazywam rzeczy, jestem amatorem:P) czyli w bagażniku wzmacniacz i subwoofer (nie jest to Bose) zatem tył jest wzmacniany ze wspomnianego wzmacniacza. Po podłączeniu stacji Android tył i subwoofer nie grały w ogóle. Jedyne co trzeba było zrobić to wyciąć kanały tylnych głośników z kostki samochodu i podpiąć je bezpośrednio do kanałów RR i RL w nowym radiu oraz podłączyć wybudzanie wzmacniacza (AMP CONT) pod biały przewód z głównej kostki. Masę (RR- i RL-, u mnie była już fabrycznie zmostkowana w jeden przewód) tych kanałów pozostawiamy tam gdzie jest, przepinamy tylko kanały (RR+ i RL+). Tył gra pięknie, normalnie działają funkcje takie jak fader, subwoofer też śmiga. W moim Audi jest kostka typu quadlock, ale wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, po prostu trzeba przepiąć odpowiednie przewody tak jak opisałem to wyżej. Wszystko działa bez żadnych dodatkowych adapterów, robota na max godzinkę, jeśli chcemy wszystko ładnie polutować i poizolować. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Mam to samo radio i ten sam problem, które to są kable o których piszesz na zdjęciach? IMG_20230331_154916.thumb.jpg.b5ba35af55a6e4ddb08c61038570a8af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 07:21, Kochanie moje napisał(a):

Witam mam podobny problem. U mnie jest taka kostka. Które jest do subofer i głośników 

ISO2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...