Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niespotykana przejściówka do serwisowania klimy...?


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam problem z klimatyzacją, do której nie da się podłączyć maszyny nabijającej, bo potrzeba jakąś niespotykaną przejściówkę, którą podłącza się do zaworu. Z 10 lat temu pamiętam jak robiłem, to w 2 warsztatach mi właśnie przez to odmówili w ogóle, a w trzecim facet powiedział, że kupi specjalnie dla mnie. Dziś się okazało, że mu się uszkodziła i stwierdził, że więcej nie będzie kupował, bo użył tylko raz - do mojego auta... Mam ją od niego dostać, aby ewentualnie sobie poszukać.

Zna ktoś temat? Wie, gdzie taką przejściówkę kupić w dobrej cenie, abym miał swoją na przyszłość?

Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, klimatyzację nabija się przez czujnik w podszybiu, tzn. po jego wykręceniu i potrzeba do tego adapter... Coś takiego, jak na zdjęciu poniżej. Czy ktoś wie, gdzie mógłbym to kupić?


 

IMG_20210611_135222.jpg

IMG_20210611_135242.jpg

IMG_20210611_135254.jpg

IMG_20210611_141859.jpg

IMG_20210611_141910_1.jpg

IMG_20210611_154017.jpg

IMG_20210611_154226.jpg

IMG_20210611_154232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór wysokiego ciśnienia masz w skraplaczu, tam nabijasz gaz

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dev napisał:

Zawór wysokiego ciśnienia masz w skraplaczu, tam nabijasz gaz

Jesteś pewien, że piszesz o identycznym układzie? Bo znajomy z podobnym Audi, które powinno być niby takie samo (choć 2 lata młodsze) ma tuż obok tego czujnika osobny zawór do nabijania, u mnie tego nie ma. W 3 warsztatach powiedzieli mi, że nabija się właśnie w miejscu tego czujnika i że jest to u mnie nietypowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Vendeur napisał:

Jesteś pewien, że piszesz o identycznym układzie? Bo znajomy z podobnym Audi, które powinno być niby takie samo (choć 2 lata młodsze) ma tuż obok tego czujnika osobny zawór do nabijania, u mnie tego nie ma. W 3 warsztatach powiedzieli mi, że nabija się właśnie w miejscu tego czujnika i że jest to u mnie nietypowe...

Poszukaj przy skraplaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seriwise od klimy szukali i nie znaleźli, dlatego kupowali przejściówkę specjalnie do mojego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vendeur napisał:

W seriwise od klimy szukali i nie znaleźli, dlatego kupowali przejściówkę specjalnie do mojego auta...

Daj VIN auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8DZTA281618

 

Znalazłem w tym wątku zdjęcie, na którym widać taki sam układ, tyle że na drugim przewodzie jest już zawór, którego u mnie brak: 

WWW.AUDI-TECH-TEAM.EU

Może u mnie coś było zmieniane? Może dałoby się wstawić zawór w to miejsce?

spacer.png

Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się po długim czasie znaleźć adapter, który wygląda dokładnie tak, jak z moich zdjęć, nie wiem, czy rozwiązałby mój problem: 

E-SKLEP-LASER-SINEX.PL

Adapter niskiego ciśnienia z zaworkiem serwisowym Shredera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym mniejscu powinien być zawór? U mnie nic takiego nie ma... W skraplaczu nie ma żadnego zaworu, są z niego tylko 2 wyjścia, dolne i na górze do czujnika 4-pinowego. Załączam zdjęcia poniżej.

Na innym forum znalazłem opinię "Sądzę, że ten presostat o którego pytasz jest zbędny. Występował on w starszych modelach Audi. W A4 do właściwej pracy potrzebny jest ten 4ro pinowy"

WWW.AUDI-TECH-TEAM.EU

U mnie są właśnie dwa, przy skraplaczu 4-pinowy i ten obok akumulatora 2-pinowy. Tylko po co by dawali dwa, gdyby jeden był zbędny...?

No i teraz pytanie, jak to ogarnąć? Czy przyszłościowo powinienem kupić jakąś inną chłodnicę, która miałaby zawór? Czy faktycznie czujnik na górze nie jest potrzebny i tam zamontować zawór? A może na tym przewodzie obok niego, skoro w nowszych rocznikach tam jest? 
Najprostszym rozwiązaniem wydaje się po prostu adapter w miejsce czujnika i wożenie go ze sobą...

IMG_20210613_124033.jpg

IMG_20210613_124042.jpg

IMG_20210613_124129.jpg

IMG_20210613_124146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa.... U Ciebie już ktoś zmienił chłodnicę bo stara z zaworem padła, dlatego jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomego B5 z 1998r 1,9TDI, tyle że 90KM też nie ma żadnego zaworu przy skraplaczu, za to na podszybiu ma dwa i nie ma w ogóle tego czujnika 2-pinowego, jakby faktycznie nie był potrzebny... Poniżej fotka.

Czyli co, najlepiej byłoby samemu zamontować 2 zawory, tak jak jest w nowszym, pozbywając się tego czujnika, ale z kolei trochę zabawy byłoby z tym i najprościej kupić po prostu adapter podłączany w miejsce czujnika?

IMG_20210613_144944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podobno moja instalacja może być nieco inna z uwagi na automat, który w tamtym okresie był niepopularny.

Czujniki, które znalazłem w internecie nie pasują, mają za mały gwint...

Czy gwint w czujniku 4-pinowym podłączonym do skraplacza jest taki sam, czy może być inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 15:15, karolas123321 napisał:

Jedz do klimatyzatora który umie zrobić klimę jednym portem to żaden problem.

Bezsensowny komentarz... Byłem w 4-5 punktach i jakoś nikt nie potrafił, bo nie mieli przejściówki.

Na przyszłość, gdyby ktoś potrzebował, to trzeba zakupić dokładnie ten adapter: 

WWW.MASTERMOT.COM

Adapter do klimatyzacji do samochodów AUDI. Gwint wewnętrzny 1/2” ACME x Gwint zewnętrzny

Najpewniej będzie pasował też ten 1/2" z tego zestawu, ale nie testowałem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...