Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Stolkien napisał:

Widzę że u Ciebie też nie ma opisów do poszczególnych bitów w kodowaniu.

Jak to w klonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Idąc za ciosem sprawdziłem w pomiarach rozszerzonych status interfejsu podczas ruszania z miejsca. Na filmie widać że w momencie ruszenia z miejsca status zmienia się z OK na Open Circuit. ( czyli przerwa w obwodzie ).

No ale żadnej przerwy w obwodzie nie mia wiadomo. Tracę pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę. 

Podłączyłem dzisiaj jako zasilanie złącza USB mały akumulator żelowy 12V 7Ah. i co się okazuje car play działa bez zastrzeżeń bez zająknięcia. 

I teraz to już mam podejrzenia że mam problem z obwodem 12V w samochodzie. 

Sprawdziłem ładowanie i na Akumulatorze występuje 14,8V . wydaje mi się że za dużo. zadzwoniłem do Serwisu Audi i poprosiłem o opinię i Pan powiedział że to jak najbardziej normalny poziom ładowania przy akumulatorach do systemów Start - Stop.  Więc co dalej. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania przy autach z aku AGM może wynosić nawet powyżej 15V. Jest to normalne i zależy od staniu naładowania aku, temperatury otoczenia i innych czynników. AGM wymaga wyższego napięcia ładowania. 

Podciągnij zasilanie z zacisku 15.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Napięcie ładowania przy autach z aku AGM może wynosić nawet powyżej 15V. Jest to normalne i zależy od staniu naładowania aku, temperatury otoczenia i innych czynników. AGM wymaga wyższego napięcia ładowania. 

Podciągnij zasilanie z zacisku 15.

Tak też zrobiłem , bez zmian. Poszedłem dalej . Plus dalem prosto z akumulatora w bagażniku, masę na śrubę podłokietnika. To samo…. 
Może wiązka do ASI jest źle zrobiona??? 
plus jest na 7 pinie a minus na 6 pinie. Pomijam teraz podświetlanie… dobrze jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest na pinie nr 2 czarnej 6-cio pinowej kostki oraz na pinie nr 6-cio czarnej 8-mio pinowej kostki.

Plus z klemy 15 jest na pinie  nr 1, 6-cio pinowej czarnej kostki, oraz na pinie 7,  8-mio pinowej czarnej kostki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat po aktualizacji VC oraz MMI przestało mi działać rozpoznawanie znaków, ktoś może ma jakiś pomysł na to znikło wgl z asysty kierowcy w mmi? 

Oto moje kodowanie 5F

 

IMG_20210911_081538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny jest najprawdopodobniej nieudany Update mmi.

Rozpoznawanie znaków działa nie tylko dzięki przedniej kamerze ale posiłkuje się także z bazy danych nawigacji. Na mapkach są informacje o dozwolonych prędkościach. Dopiero te obie informacje, czyli to co kamerka widzi i te informacje z mapek stanowią to co pokazuje VC. 

W mmi w ustawieniaxh asystentów możesz wyłączyć rozpoznawanie znaków na podstawie tych danych z mapek, a dokładniej mówiąc asystenta wydajności predykcyjnej.  Będzie wtedy tylko na podstawie kamerki rozpoznawało. Niestety ale działa to wtedy nie tak dobrze. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Winny jest najprawdopodobniej nieudany Update mmi.

Rozpoznawanie znaków działa nie tylko dzięki przedniej kamerze ale posiłkuje się także z bazy danych nawigacji. Na mapkach są informacje o dozwolonych prędkościach. Dopiero te obie informacje, czyli to co kamerka widzi i te informacje z mapek stanowią to co pokazuje VC. 

W mmi w ustawieniaxh asystentów możesz wyłączyć rozpoznawanie znaków na podstawie tych danych z mapek, a dokładniej mówiąc asystenta wydajności predykcyjnej.  Będzie wtedy tylko na podstawie kamerki rozpoznawało. Niestety ale działa to wtedy nie tak dobrze. 

Hmm może mieć coś na rzeczy to że wcześniej wyłączałem znaki pobierane z nawigacji (tak było zalecane w roku 2016) aby wyłączyć i na podstawie samych znaków zczytywanych z kamery, spróbuję włączyć to na nowo i zobaczę ? a update raczej wszystko poszło pomyślnie zero błędów , udało się zaktualizować mapy itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Sprawdź, sprawdź. Może to być powodem. Jeżeli nie musisz szukać innej przyczyny. 

Nic nie dało w mmi dalej nie wyskoczyło, może potrzebna jest parametryzacja kamery po aktualizacji, bynajmniej przed aktualizacja nie robiłem parametryzacji a działało po samym kodowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeš przed robieniem Update rozpoznawanie znaków to kamera miała parametryzację i nie trzeba jej ponownie robić. Nie aktualizowałeś sterownika kamery. Ona ma własny sterownik i parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Sprawdź, sprawdź. Może to być powodem. Jeżeli nie musisz szukać innej przyczyny. 

Muskel, jak wejdę w ustawienia znaków w ustawieniach to mam do wyboru tylko funkcje dotyczące przyczepy. Gdzie te znaki z nawigacji ? W predict mam tylko czy stosować ograniczania prędkości. Ale to działa wtedy z ACC. No chyba, że pomaga czytać znaki z mapy ale tego nigdzie nie ma napisanego.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pellek napisał:

Hmm może mieć coś na rzeczy to że wcześniej wyłączałem znaki pobierane z nawigacji (tak było zalecane w roku 2016) aby wyłączyć i na podstawie samych znaków zczytywanych z kamery, 

Co dokładnie wyłączyłeš i gdzie?

 

3 godziny temu, Pellek napisał:

bynajmniej przed aktualizacja nie robiłem parametryzacji a działało po samym kodowaniu 

Tzn. że nie miałeś fabrycznie rozpoznawania znaków i uruchomiłeś kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał:

Co dokładnie wyłączyłeš i gdzie?

 

Tzn. że nie miałeś fabrycznie rozpoznawania znaków i uruchomiłeś kodowaniem?

W sterowniku 5F wyłączyłem bajt 24 - bit 6, i tak fabrycznie niemiałem ale włączałem kodowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż nowy temat w odpowiednim dziale i wrzuć tam pełny autoscan bo powoli robi się tu OT  w temacie kolegi o dołożeniu AA. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się ustalić przyczynę rozłączania CARPLAY przy ruszeniu z miejsca. 

Powodem był uszkodzony lub źle zrobiony kabel przesyłu danych od MMI do portu USB. 

wiązka została zakupiona od sprzedawcy na Allegro. jutro mu to odeślę z podziękowaniami.... 

Przyszedł mi długo oczekiwany kabel z Ali.... i zadziałało poprawnie odrazu tylko znów cała rozbieranina .... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stolkien napisał:

Panowie udało mi się ustalić przyczynę rozłączania CARPLAY przy ruszeniu z miejsca. 

Powodem był uszkodzony lub źle zrobiony kabel przesyłu danych od MMI do portu USB. 

wiązka została zakupiona od sprzedawcy na Allegro. jutro mu to odeślę z podziękowaniami.... 

Przyszedł mi długo oczekiwany kabel z Ali.... i zadziałało poprawnie odrazu tylko znów cała rozbieranina .... 

 

 

A pokusiłeś się o sprawdzenie co konkretnie w niej mogło być nie tak? Niby zwykły kawałek kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...