Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rys125 napisał:

Witam,

Prawdopodobnie mam procesor Qualcomm ,czyli  też inny soft - sądząc po wersji ze zdjęcia.

Miałem (dopóki była gwarancja) mapy satelitarne.

Czy ktoś z Was instalował soft K3344 na w/w procku - można go w ogóle na nim zainstalować - nic nie uwalę?

20210810_144050.jpg

Firmware o który pytasz nie jest dla Twojej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za tak fajne objaśnianie tematu i cenne linki. 

Mam aktualnie soft 3241 i chciałbym podnieść go do 3344 + patch do mapek VW. 

Pytanie czy warto zabierać się do tego samemu nie posiadając VCDS, czy proces nie jest obarczony istotnymi ryzykami wystąpienia błędów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, good point. Ale aktualizację do 3344 (bez patch) zrobię juz raczej bezproblemowo? 

Edytowane przez b3art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to bardziej poprostu obawy laika. Ale jak rozumiem, jeśli się zawiesza - to proces się nie ukończy i wraca do pkt wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie tak, ale są równierz przypadki gdzie uwalono jednostki podczas przeprowadzenia aktualizacji. Każdy musi być tego świadomy i robi to na własną odpowiedzialność.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nie uruchomisz zielonego menu bez vcds.

Green menu uruchamia wgranie patcha. Nie kojarzę żeby vcds był niezbędny do czegokolwiek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone menu musisz uprzednio  vcdsem uruchomić i dopiero wchodzisz w zielone menu i z tej pozycji wgrywasz patch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Zielone menu musisz uprzednio  vcdsem uruchomić i dopiero wchodzisz w zielone menu i z tej pozycji wgrywasz patch.

Ja wgrywalem poprzez czerwone menu. Zgodnie z opisem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś przed Tobą uruchomił już zielone menu w 5F dlatego wystartowało. Normalnie nie powinno. Sprawdź w adaptacjach 5f czy jest uruchomione. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że nikt przede mną nie aktywował GEM. Zresztą zerknij na fragment readme od patcha (tłumaczone przez Google)

 

20210813_194443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Całkiem możliwe, że mnie pamięć zawiodła. W takim razie będzie vcds tylko do wykasowania błędu w 5F potrzebny.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tym błędem można funkcjonować na codzien, czekając najbliższej okazji do jego usuniecia(czy mmi działa normalnie?). I czy ten błąd można skasować przed obdeleven? Zrobiłem aktualizacje do 3346 i nie mam pewności czy pójść dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, b3art napisał:

A czy z tym błędem można funkcjonować na codzien, czekając najbliższej okazji do jego usuniecia(czy mmi działa normalnie?). I czy ten błąd można skasować przed obdeleven? Zrobiłem aktualizacje do 3346 i nie mam pewności czy pójść dalej. 

Błąd nie ma wpływu na funkcje. Jest po prostu informacja, że nie wykonano dokumentacji wstecznej. Powinno się dać za pomocą obd11 pozbyć. Uprzednio obliczając funkcję XOR i wpisać na nowo w adaptacji. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 06:29, pl_adamk napisał:

W narzędziu do patchowania w menu patch_ifs-root masz opcję fix svm error. Powinno pomóc. 

Można błąd skasować poprzez GEM. Ścieżka j.w. Nadal nie potrzeba vcds :wink:

Edytowane przez pl_adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 20:51, pl_adamk napisał:

Patch - aby działało AA i aktualizacja map należy spatchować jednostkę. Jest do tego gotowe narzędzie na wskazanym forum MIB - More Incredible Bash. Ściągamy i wrzucamy na kartę SD.

Panowie wielkie dzięki za niezwykle pomocne wyjaśnienia. Pozwolę sobie na jeszcze jedno: rozumiem, ze na kartę SD wrzucam patcha tylko dla K3346, czyli folder ok 15 MB, czyli nie wrzucam całego folderu M.I.B.+patches ważącego ok, 1.05 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pl_adamk napisał:

Można błąd skasować poprzez GEM. Ścieżka j.w. Nadal nie potrzeba vcds :wink:

W GEM jest podpunkt kasowania błędu SVM ale jak widzisz, np. kolega @mycha1236 go nie znalazł i posadziło mu błąd. Więc dla tych, którzy to przeoczą vcds czy inne narzędzie jest przydatne:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje GEM wyglada jak w załączeniu. Co mogło pójść nie tak?:)

0943E2AE-C708-4755-952D-F303ACD31ECA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...