Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczy podczas jazdy w lewo!


DedykOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam mały problem z moim pojazdem. Auto Audi a4 Avant b9 Quattro 190 PS 2.0 TDI 2017 roku, najechane 133kkm. Od niedawna zauważyłem, że podczas jazdy w lewo na łuku coś piszczy z przodu. Mam wrażenie że to lewe przednie koło.Gdy podczas piszczenia nacisnę hamulec to ustaje, do kolejnego łuku w lewo. Dzieje się tak gdy hamulce są zimne, gdy przejadę koło 8 km to piszczenie ustaje. Dzisiaj zdarzyło mi się że podczas jazdy na wprost w terenie zabudowanym zaczęło  piszczec przy dosłownie bardzo delikatnym naciśnięciu pedału hamulca. Tak jak napisałem wcześniej, gdy przejadę około 8 km, pohamuję trochę-to piszczenie ustaje na stałe.Klocki mają jeszcze materiału około.0,5 cm. Na tarczy wyczuwalny delikatny rant +/- 1mm, problem nasila się gdy z rana jest wilgotno. I to tylko podczas jazdy w lewo. Jak myślicie, co może być konkretnie przyczyną? :) Dziękuję za odpowiedź. 

Edytowane przez DedykOOOO
Błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i tarcze do wymiany. Zmierz grubość tarcz, podejrzewam, że przy 133 kkm to jeszcze te pierwsze więc będą zużyte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Muskel1, byłem na ogolnyn przegpadzie i panowie przekazali mi informację, iż czas wymienić hamulce. Dziękuję za nakierowanie mnie, temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy masz klocki? Bo Audi miało (ma?) problem z oryginalnymi klockami. Nawet w serwisie wiedzą, że po zużyciu ~75% te klocki potrafią całkiem uciążliwie piszczeć. Przerabiałem to kiedyś u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mam oryginalne. Wymieniane były raz w ASO około 55 000 km temu. Tak jak napisalem już wyżej, na ogolnyn przeglądzie pojazdu mechanicy stwierdzili ze zbliża się czas wymiany hamulców. Ale dziękuję za odpowiedź. Miłego wieczoru.pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...