Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opel żony i moje Audi


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

hej... moze mnie poratujecie bo zona zabrała mi moje B7, gdyz u niej przestala dzialać klima. Opel Astra 2008 rok model G 1.7 isuzu. Klima dziłała do pewnego momentu i jak reką odjął przestała. Nie zalązcza sie sprężarka jak rownież wentylator po jej włączeniu. Co ciekawe kiedy auto mocno sie rozgrzeje wentylator włącza sie by je wystudzić. Sprawdziłem napięcie na zasilanu sprężarki i jest ok po właczeniu pokazuje 14V z groszem... sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok, nie wiem czy to problem z czujnikiem ciśnienia? kumpel jak sie połączył kompem wyszło ze niby ok ale ciśnienie pokazuje 36bar??? chyba za dużo... u gościa od klimy pokazało 12bar... na maszynie, mówił że za dużo... podłaczył kompa i oświadczył ze jakiś przekaźnik ma przerwanie obwodu ale jaki... zapytałem mówi że jest moduł w nadkolu po stronie kierowcy... no jest ale spr. kable są ok. Nie spr sprężarki na krótko... jakieś pomysły? aha... czynnik jest! oba przewody na wyjsciu sprężarki ciepłe, bardzo ciepłe... po skasowaniu tego błedu nic nie pomogło
... błąd też na nowo sie nie pojawił ale niewiele przejechałem... może 2km do kolegi co chciał coś ustalić na jego podstawie. Nie widze wycieków czynnika nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia klimatyzacji moze, a jak takie ciśnienie duże to pewnie przeładowany układ czynnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakuje wrotki i jade ustabilizowac ten czynnik, zobacze co wtedy, jak nie to oddam go i zmienie czujnik bo asekuracyjnie zamowilem go juz... ponoć nie ma zaworka na czujniku i trzeba go oddac w celu wymiany ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem oddać czynnik - 590 czyli nie był układ przeładowany, pora na zmianę czujnika

 

 

DLA POTOMNYCH :wink:

CEWKA NA SPRĘŻARCE SIĘ UWALIŁA, PO WYMIANIE CHODZI JAK Z NUT.

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...