Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Nie działają spryskiwacze reflektorów


dominikk

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

zakładam nowy wątek, ponieważ w tych przeczytanych nie znalazłem odpowiedzi.

Otóż w przedliftowym avancie (1997) założyłem zderzak z ori spryskami. Jeden był do wymiany, bo miał popękane kołnierze, w których są osadzone dysze, i lał na boki. Wymieniłem uszkodzony sprysk na nowy zamiennik i całość podłączyłem wedle instrukcji znalezionej na forum, czyli przekaźnik 389, sterowanie wpięte w obwód świateł mijania itd.

Mimo to coś jest nie tak:

1) po pociągnięciu manetki od sprysków szyb przekaźnik od razu podaje prąd do pompki spryskiwaczy reflektorów, robi ciśnienie i wysuwa dysze ze zderzaka, ale po chwili (około 2 s) odcina prąd, dysze sie chowają i nic; co mogłem pomylić? przekaźnik uszkodzony?

2) po podaniu prądu na tzw. krótko układ działa, z tym że ta nowa dysza spryskiwacza nie puszcza płynu, wysuwa się pod wpływem ciśnienia, ale nie tryska. Nie widać nic takiego, ale czy może być jakoś zaślepiona? Czy jednak to kwestia ciśnienia, np. nowa dysza daje za duży opór i pompka nie daje rady jej "przełamać"?

Proszę o pomoc. Każda myśl może się przydać!

Dominik

P.S.

Moja znajomość elektryki i elektroniki jest prawie zerowa - oodrózniam symbol + od -, i potrafie wg instrukcji spiąć jakiś prosty układ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ma działać, reflektory są pryskane tylko na jedną sekundę i dysze się chowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pryskają a się wysuwają,to ciśnienie do otwarcia dyszy może być za niskie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 08:26, Langista napisał:

To tak ma działać, reflektory są pryskane tylko na jedną sekundę i dysze się chowają.

Dzięki za odpowiedź. Ale czytając forum przed montażem wydawało mi się, że maja się wysuwać z opóźnieniem, najpierw płyn na szybę czołową, a po chwili na reflektory, a wyskakują ze zderzaka od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 08:29, pila24 napisał:

Jeżeli nie pryskają a się wysuwają,to ciśnienie do otwarcia dyszy może być za niskie.

Dzięki za podpowiedź. To by miało sens. Ale z czego to może wynikać? Przewody od pomki są drożne. Sama pompka? jest oryginalna, założona razem z oryginalnym zbiornikiem 6,5 l od a4 b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dysze? Mogą być przytkane lub któraś będzie niedrożna, połączenia szczelne? Jakim przewodem to idzie? Oryginalnie jest zbrojony, bo ta pompka mocne ciśnienie wytwarza, jak przewód za miękki to puchnie i nie wytwarza ciśnienia w układzie.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 12:32, Langista napisał:

A dysze? Mogą być przytkane lub któraś będzie niedrożna, połączenia szczelne? Jakim przewodem to idzie? Oryginalnie jest zbrojony, bo ta pompka mocne ciśnienie wytwarza, jak przewód za miękki to puchnie i nie wytwarza ciśnienia w układzie.

Połączenia szczelne, nic nie podcieka, przewody oryginalne, zbrojone. Cały układ jest oryginalny, nic nie sztukowane.

Jedna dyszy jest nowa - to zamiennik autoteile. Tka myślę, żeby ją sprawdzić na sprężarce, może daje większy opór niż oryginalna... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, może być sama konstrukcja dyszy taka. Ja jak miałem problem z jedną dysza to i druga nie chciała się wysuwać. Byłem gotów nowy silniczek zamawiać ale coś mnie pchnęło aby zamówić dyszę zamiennik w ASO, jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Langista napisał:

Raczej nie, może być sama konstrukcja dyszy taka. Ja jak miałem problem z jedną dysza to i druga nie chciała się wysuwać. Byłem gotów nowy silniczek zamawiać ale coś mnie pchnęło aby zamówić dyszę zamiennik w ASO, jak ręką odjął.

Jaki koszt dyszy w ASO? Tę firmy autoteile będę musiał chyba zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Langista napisał:

Chyba 80 zł zapłaciłem za cały spryskiwacz.

O! To niedrogo. W takim razie w poniedziałek dzwonię do ASO. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem i po założeniu oryginału obie dysze będą podawały płyn na reflektory. Dam znać, co z tego wynikło.

Póki co dziękuję za pomoc Langista. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...