Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator, dmuchawa hałasuje


VanSol

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się u mnie pewien objaw przy nawiewie klimatyzacji. Jest takie wycie które narasta przy zwiększaniu obrotów. Po wyłączeniu nawiewu ustaje. Wnioskuję, że to wentylator nagrzewnicy się przyciera? Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Czy wentylator jest jeden na cały samochód i czy wystarczy kupić takie coś, dać mechanikowi i wymieni? Czy może coś jeszcze trzeba?

 

audi a4 b6 małysz a4 b7 wentylator dmuchawa nawiewu

 

2. Producent części na pierwszy montaż czyli Valeo na swojej stronie podaje, że konkretnie do mojej wersji pasują trzy numery 8E1820021A, 8E1820021B, 8E1820021E

Ten ze zdjęcia to jest akurat E

Czyli mogę kupić dowolny z tych numerów seryjnych i będzie dobrze? Czy to ma jakieś znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to zamieścić w dziale klimatyzacja. Przez pomyłkę poszło tutaj. Proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna dmuchawa w aucie. Wersja z literką E na końcu jest następcą tej z literką B. Literka B zastąpiła A. Czyli ta z E jest ostatnią do dziś stosowaną i możesz ją kupić. Zanim kupisz, sprawdź czy nie dostał się np. liść do koła wirnika dmuchawy. Objawy są właśnie takie same. Buczenie wzrastające z prędkością obrotową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jest tylko jedna dmuchawa w aucie. Wersja z literką E na końcu jest następcą tej z literką B. Literka B zastąpiła A. Czyli ta z E jest ostatnią do dziś stosowaną i możesz ją kupić. Zanim kupisz, sprawdź czy nie dostał się np. liść do koła wirnika dmuchawy. Objawy są właśnie takie same. Buczenie wzrastające z prędkością obrotową. 

Dzięki za odpowiedź. Ale skąd liść miałby być skoro mam filtr kabinowy? 

Czy tego typu usterka była często spotykana w tym modelu? Mam 230 tys km

I jeszcze pytanie ile mechanik powinien wziąć za wymianę mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile mechanik za wamianę może zawołać. Dmuchawy czasem się psują. U mnie wpadł kawałek papieru i powodował buczenie. Być może w czasie wymiany filtra jakoś się tam dostał. 

Dmuchawę wymienisz sam jeżeli nie masz dwóch lewych rąk. Odkręcasz tylko schowek i już masz dostęp do dmuchawy. Z przerwą na kawe może godzina roboty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

Nie mam pojęcia ile mechanik za wamianę może zawołać. Dmuchawy czasem się psują. U mnie wpadł kawałek papieru i powodował buczenie. Być może w czasie wymiany filtra jakoś się tam dostał. 

Dmuchawę wymienisz sam jeżeli nie masz dwóch lewych rąk. Odkręcasz tylko schowek i już masz dostęp do dmuchawy. Z przerwą na kawe może godzina roboty. 

 

 

Okazało się, że jak przyszło ochłodzenie to już dmuchawa nie wyje. Bo te objawy zaczęły się w te upały po 32 stopnie. Dobrze wnioskuje, że to kwestia nienaturalnych temperatur i zwiększania objętości metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostawiam temat, może kiedyś wymienię. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...