Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.2 fsi wydech


laser32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem z jakim się zgłaszam to brzęczenie z okolicy pierwszych tłumików (idąc od strony kolektorów) przy dodawaniu gazu oraz jak się w nie stuknie słychać metaliczny dźwięk. Jest  to trochę irytujące. Pytanie co z tym zrobić??

1. wyciąć i zastąpić prostą rurą (pytanie jak mocno to wpłynie na dźwięk) - może już ktoś tak robił i mi odpowie 

2. wymienić tłumiki na nowe - jeśli tak to na jakie?? Jakiś link do zakupu był by mile widziany :)

3. jeździć obserwować :) 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, laser32 napisał:

Pytanie co z tym zrobić??

Sprawdzić katy czy się nie wysypały 

 

4 godziny temu, laser32 napisał:

1. wyciąć i zastąpić prostą rurą (pytanie jak mocno to wpłynie na dźwięk) - może już ktoś tak robił i mi odpowie 

Trzeba określić co odbiera u Ciebie rezonanse wydechu. Sądzę że środkowe tłumiki .... najprostszy sposób to wypiąć tylne i odpalić auto na samych środkowych. odrazu usłyszysz. 

4 godziny temu, laser32 napisał:

2. wymienić tłumiki na nowe - jeśli tak to na jakie?? Jakiś link do zakupu był by mile widziany :)

mogę wykonać dwa środkowe rezonanse z kwasu. 

 

4 godziny temu, laser32 napisał:

3. jeździć obserwować :) 

Nie polecam. Jak katy wpadły w środkowe tłumiki to za chwile będziesz miał jaja z silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. We środę zdejmę i sprawdzę bo będę miał dostępny kanał. 

Jaki koszt i czas realizacji tych tłumików??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zlikwidować problem, ale od początku.

Na kanale po "ostukaniu" wydechu metaliczne brzęczenie dochodziło z obu rur na odcinku od plecionki do łączenia (za 1 tłumikiem), co skłoniło mnie jeszcze bardziej do wysypanych katów. Na szczęście trafiłem na solidnego mechanika, który wyprowadził mnie z błędu. Mianowicie po lekkim napięciu ręką wydechu (pociągnięciu w dół) brzęczenie ustawało. Diagnoza była jedna i w dodatku słuszna - plecionki. Zamówiłem nowe, zostały wspawane (w tym czasie upewniliśmy się że w wydechu nic nie ma, katy i 1 tłumiki całe) i przestało brzęczeć zarówno przy uderzaniu jak i dodawaniu gazu. Dodam tylko, że stare plecionki nie były przepalone lub uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...