Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usterka Audi pre sense w A4 B9


domario

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Błąd ten jest sporadyczny i mogłeś go pozostawić. Wynika on często z zabrudzonej przedniej szyby, śniegu, zaparowanej szyby, niekorzystnego kąta padania promieni słonecznych na kamerę (oślepiając ją), lub czasem jazdy pod wiaduktem czy w tunelu. Błąd ten sam znika z VC gdy kamera ma dobrą widoczność. 

 

Polak mądry po szkodzie :)) Umówiłem sie na poniedziałek do firmy która robi kalibracje kamer i radarów zobaczymy co powie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się tym zajmują to mają plansze kalibracyjne więc nie powinno być z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli się tym zajmują to mają plansze kalibracyjne więc nie powinno być z tym problemu. 

Maja podobno sprzęt do tego ,wymieniają szyby i robią kalibracje .W poniedziałek rano jestem umówiony. Dam znać czy się udało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , usterka usunięta :)) tak jak napisał Wrclaguna trzeba było zrobić kalibracje kamery przedniej i dwóch  radarów (koszt 700zl) ,dziękuje wszystkim którzy zainteresowali się tematem i pomogli .Kalibracje robiłem w Legnicy w Auto Glass z czystym sumieniem mogę polecić ta firmę zajmująca się wymiana szyb i kalibracjami ,pełen profesjonalizm 

20210705_091932.jpg

20210705_093943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

podepnę się do tematu, otóż wymieniałem ostatnio przednią szybę z AC w związku z oberwaniem kamieniem na drodze i pojawia mi się taka ikonka po odpaleniu silnika, a po kilku sekundach znika.
Czy związane jest to z tym że po montażu nie przeprowadzono kalibracji kamery?

z góry dziękuje za odpowiedzi.

5B42A392-24BA-42FA-8B5F-73E06E66521E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tę na dole? auto w kółeczku? Jeżeli tak, to jest to normalne przy starcie. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Masz na myśli tą na dole? auto w kółeczku? Jeżeli tak, to jest to normalne przy starcie. 

Jak człowiek coś wymieni, to zwraca uwagę na szegóły, których wcześniej nie dostrzegał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto w kółeczku.

Dzięki Panowie.

Edytowane przez Anon
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 19:48, Anon napisał:

Tak, auto w kółeczku.

Dzięki Panowie.

Co to jest za ikonka jak już o niej gadamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kikonka w kółeczku informuje o aktywnych systemach bezpieczeństwa. Po odpaleniu auta gaśnie ,jeżeli wyłączysz badz jakiś system jest uszkodzony  to nie gasnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Audi. Awaria pre sense. Mam dwie fotki z vcdsu. Podpowie ktoś czy sprawdzę to sam ? Jak zdjąć obudowę przy lusterku ? Bo chyba tam tkwi problem ?20220712_113808.thumb.jpg.57ede23c7ac4330dbf3a23d2dba45cb7.jpg20220712_113804.thumb.jpg.cf26a1e0a0dc5d460fb63af7f082f8cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał:

Nie wrzucaj zdjeć tylko pelny autoscan jako plik .txt

Lusterka nie mają nic wspólnego z pre sense.

Kiedyś na fisie miałem komunikat o usterce pre sense i po oczyszczeniu z liści wszystko było OK. To pierwsza rada w instrukcji obsługi.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre sense opiera się na kamerze na przedniej szybie. Na zdjęciu widać błąd w sterowniku kamery A5, więc funkcja pre sense została deaktywowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Pre sense opiera się na kamerze na przedniej szybie. Na zdjęciu widać błąd w sterowniku kamery A5, więc funkcja pre sense została deaktywowana. 

To u mnie radar był w liściu ten na dole. Kamera jest tylko w lusterku do pre sence jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vvalery napisał:

To u mnie radar był w liściu ten na dole. Kamera jest tylko w lusterku do pre sence jak piszesz.

Dokładnie. Jak kamera nie działa prawidłowo to kilka asystętów zostaje deaktywowane gdyż są zależne od kamery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/4/2022 at 8:51 PM, Mati2605 said:

Witam. Mam problem z Audi. Awaria pre sense. Mam dwie fotki z vcdsu. Podpowie ktoś czy sprawdzę to sam ? Jak zdjąć obudowę przy lusterku ? Bo chyba tam tkwi problem ?20220712_113808.thumb.jpg.57ede23c7ac4330dbf3a23d2dba45cb7.jpg20220712_113804.thumb.jpg.cf26a1e0a0dc5d460fb63af7f082f8cc.jpg

pozwolicie ze odgrzeje temat ponieważ mam te sama przypadłość, a mianowicie błąd ogrzewania kamery w szybie,  który wyłącza presense przy temperaturach zewnętrznych poniżej 10C

@Mati2605 czy rozwiązałeś swój problem i mógłbys coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...